Naujienos

Atidaryta fotografijų paroda „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje"Vasario 23-osios pavakarę bibliotekos parodų erdvėje „Arka" atidaryta fotografijų paroda „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje". Ją pristatė, į susirinkusių klausimus atsakė ir kartu diskutavo VDU profesorė Milda Ališauskienė.    
Ši fotografijų paroda rengiama įgyvendinant projektą „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją“. Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga vykdė žurnalistų bei fotografų mokymus Klaipėdoje ir Kaune, kūrybinius rašinių ir fotografijų konkursus. Vienas iš projekto tikslų – rengiant parodas prisidėti prie religinės įvairovės pažinimo sklaidos bei žmonių teisės reikšti savo įsitikinimus, religijos laisvės puoselėjimo Lietuvoje. Projekto metu pristatytų mokslininkų tyrimų duomenys leidžia teigti, kad Lietuvos gyventojai išpažįsta įvairius religinius tikėjimus bei skirtingai juos taiko savo gyvenimuose, o religinės mažumos Lietuvoje dar yra stigmatizuojamos ir marginalizuojamos.
Fotografijų konkurso apie religijas laureatais tapo trys profesionalūs fotografai Virgilijus Usinavičius už nuotraukų seriją apie Kryžių kalno ir Žemaičių Kalvarijos atlaidus,  Ramūnas Danisevičius – už kunigo Ričardo Doveikos nuotrauką statomoje bažnyčioje ir Alfredas Pliadis, įamžinęs Rasos šventės Rumšiškėse akimirkas.
Parodoje eksponuojamos ne tik konkurso laureatų, bet ir kitų žinomų spaudos fotografijos meistrų darbai – tai vilniečių Sauliaus Žiūros, Ramūno Guigos, kauniečių Modesto Patašiaus, Roko Tenio, taip pat fotografų  Algio Veličkos, Evaldo Griniaus, Kazimiero Linkevičiaus darbai. Nuotraukos atspindi ne tik savitą kūrėjo požiūrį, bet ir fiksuoja religijos suvokimo reiškinius visuomenėje: vartotojiškumą, laikinumą, sakralumą, tikros atgailos kančią, vienatvę. Dažnai vizualia kalba kalbantys kūrėjai kadre meistriškai sustabdyta akimirka gali ne tik nustebinti žiūrovą, bet ir pakeisti jo nuomonę, leisdami išvysti momento emociją sklindančią iš fotografijos. Konkurso dalyviai buvo skatinami žvelgti plačiau, giliau, griauti viešoje erdvėje nusistovėjusius stereotipus bei aktyviai dalintis savo kurtais darbais religijų tema.
 Projektas „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją", finansuotas Aktyvių piliečių fondo pagal EEE finansinį mechanizmą (www.eeagrants.org / www.norwaygrants.org).
Projekto vykdytojas Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras (NRTIC) ir partneris Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) tikisi, jog didesnė informacijos sklaida įvairiose visuomenės grupėse apie religinę įvairovę ir religijos laisvę paskatins kritišką visuomenės požiūrį į religinių mažumų stigmatizavimą, neigiamų „etikečių“ klijavimą, atsiras daugiau prielaidų suprasti ir toleruoti žmonių teisę išpažinti įvairias religijas, turėti skirtingus įsitikinimus.
Parodą pamatyti galite iki kovo 7 d.

0001_20220223_165603_1645778251.jpg