Naujienos

Autorės Valentinos Zeitler dovana bibliotekaiKėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka sulaukė vertingos dovanos iš istorikės, ilgametės Lietuvos diplomatės Valentinos Zeitler. Autorė neseniai viešėjo 650 metų jubiliejų švenčiančiame mūsų mieste ir pristatė savo knygą „Jonušas Radvila. Likimo spąstai“.

Jonušo Radvilos valdymo laikais, XVII a. vid., pastatytoje Kėdainių rotušėje vyko kėdainiečių susitikimas su autore ir prasmingas pokalbis apie šią bei kitas knygas, kurioms, pasak apžvalgininkų, būdinga atida istoriniams faktams ir jautrumas kuriant pagrindinių veikėjų portretus.

Istorinių romanų, politologijos ir publicistikos leidinių autorė V. Zeitler bibliotekai padovanojo po keletą egzempliorių savo knygų – iš viso net 8 pavadinimų. Tai istoriniai romanai „Karalienė Bona“ , „Maištininkas“, „Didysis kunigaikštis Švitrigaila. Nepaklusnus vasalas ar avantiūristas?“, „Tūžli pinigų galia“ ir, žinoma, naujausia knyga „Jonušas Radvila. Likimo spąstai“ .

Taip pat bibliotekos knygų fondą papildė V. Zeitler, buvusios Lietuvos Respublikos ambasadorės Austrijoje, Vokietijoje, Ukrainoje ir Šveicarijoje, politologijos ir publicistikos knygos: „Austrija – ryškiausios politinės vaivorykštės spalvos“, „Populistai... ateina ir išeina?“, „Nebyli siena“. Šiose knygose gvildenamos temos aktualumo nepraranda iki šiol ir padeda suvokti šiandieninių įvykių Europoje kontekstą.

Autorės knygos buvo leidžiamos nedideliais tiražais, tad ne visas jas pasiseks rasti knygynuose ar internetinėse parduotuvėse. Kviečiame naudotis bibliotekos paslaugomis – knygos laukia smalsių, kūrybiškų, savo ir kitų šalių istorija besidominčių skaitytojų!

Dėkojame autorei Valentinai Zeitler už padovanotas knygas, skaitymo bei kritinio mąstymo skatinimą.

0001_20220722_142210_1658497114.jpg