Naujienos

Bibliotekos kiemelyje skambėjo dainuojamoji poezijaLiepos 22–23 d. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka kėdainiečius ir miesto svečius pakvietė į poezijos ir muzikos skambesio kupiną vasaros renginį po atviru dangumi.
 
Bibliotekos kiemelyje jau šeštąjį kartą vyko dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2022“. Gausiai susirinkę žiūrovai su malonumu klausėsi įvairių atlikėjų kūrinių, kurie skambėjo ir dieną, ir saulėlydžio spalvomis nuspalvintą vakarą, ir laužo šviesoje.
 
Liepos 22-osios vakarą festivalį iškilmingai atidarė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė, festivalio iniciatorė ir organizatorė Laima Žilytė.
 
Vėliau Nevėžio pakrantę užliejo muzikos garsai. Skambėjo bardo Vyganto Kazlausko ir jam akomponavusio jaunojo akordeonisto Tado Motiečiaus atliekamos dainos. Vėliau į sceną kilo kraštiečiai, Kėdainių – Krakių jaunimo grupė „Šviesiai tamsūs“.
 
Šeštadienį festivalį tęsė nuostabių balsų savininkės: jaunoji atlikėja, kraštietė Agnė Virkutytė, Kėdainių krašte apsistojusi ukrainietė Rimma Volosevič. Po jų koncertavo grupė „Karaliaus vaikai“ iš Raudondvario, Gitana ir Giedrius Morkiai iš Šiaulių rajono, Petrus Baars ir Jon van Leen iš Olandijos, Saulius Lapėnas iš Jurbarko, kėdainietė Laima Žilytė ir klasikinės gitaros virtuozas Algimantas Pauliukevičius iš Vilniaus, Darius Leveckis ir Rytas Germanavičius iš Raseinių.
 
Vakarinę festivalio dalį pradėjo grupė „Pramanai“ iš Vilniaus, taip pat iš sostinės atvykę atlikėjai  Gytis Ambrazevičius ir Paulius Vaicekauskas, grupė „Jonas ir jiedu“ iš Klaipėdos. Koncertą vainikavo atlikėjo Kazimiero Jakučio su grupe, o po jo – aktoriaus ir bardo Jokūbo Bareikio pasirodymai.
 
Visi atlikėjai festivalio klausytojams skyrė daug šiltų ir nuoširdžių dainų, mielai bendravo su publika, dalijosi jautriausiais kūriniais ir išgyvenimais.
 
Po koncerto, jau sutemus, poetinio žodžio mylėtojai tradiciškai buvo pakviesti prie didelio laužo. Aktorė Virginija Kochanskytė interpretavo Sigito Gedos ir Maironio poeziją, savo eiles skaitė iš Kėdainių krašto kilęs poetas Valdas Daškevčius, Kėdainių literatai. Romantišką nuotaiką dar labiau sustiprino gitaros stygų skambesys, kuriuo naktinių poezijos skaitymų dalyvius ir žiūrovus džiugino gitaros virtuozas A. Pauliukevičius.
 
Daug gerų emocijų atnešęs festivalis baigėsi. Tam, kad jis įvyktų ir džiugintų klausytojus, reikėjo ne tik organizatorių darbo, bet ir savanorių, rėmėjų geranoriškos pagalbos. Todėl nuoširdžiai dėkojame festivalio rėmėjams: įmonei „Laumetris“ už laužavietės „karūną“ bibliotekos kiemelyje, festivalio logotipo skulptūrėles atlikėjams, už stalą ir suolus, metalinį festivalio logotipą; bendrovėms „Daumantai LT“ ir „Krekenavos“ už paramą savo produkcija, „Josvainių gėlėms“ už padovanotas gėles scenai papuošti.  
Už finansinę pagalbą bibliotekos kolektyvas dėkoja Kėdainių rajono savivaldybei, „Linėjai transport“, „LTP Texdan“, Kėdainių krašto kredito unijai, ūkininkams Laimai ir Šarūnui Šiušėms, Jūratei Jodeikienei, „Eco standartui“, „Iškabų cechui“, „Šušvės midui“, „Pelėdos baldams“.
Taip pat dėkojame jauniesiems bibliotekos savanoriams Agnei, Ievai, Emilei, Pijui ir Benui.
 
(D. Šulco, Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos nuotraukos)

0001_1_1658864727.jpg