Naujienos

Įkvepianti paskaita žodžio mylėtojamsAr žinojote, kodėl žodžiui reikalinga tyla? O kad per dieną pasakome daugiau kaip 4 000 žodžių? Kada jie būna tušti, o kada – išmintingi? Ar galėjote įsivaizduoti, kad žaismingasis abrakadabra, išvertus iš hebrajų kalbos, reiškia „sukursiu tai, ką sakau“? O kaip žodis laukas susijęs su šviesa?

Šiuos ir dar daugiau klausimų, kontrastų ir paralelių atskleidė penktadienį, balandžio 8-ąją, M. Daukšos viešojoje bibliotekoje vykusi kalbininkės, pedagogės Daivos Mažiulytės-Stasiulionienės paskaita apie žodžio galią „Žodžio kelionė“. Paskaitą organizavo Lietuvių kalbos draugijos Kėdainių Mikalojaus Daukšos skyrius ir biblioteka.

Pristatydama viešnią LKD Kėdainių M. Daukšos skyriaus narė, Kėdainių šviesiosios gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Aldona Šliažaitė atkreipė dėmesį, jog įžvalgos apie žodžio galią, pasakojimai apie žodžio svarbą seniausiais laikais, pasiekusią mus Šventojo Rašto pavidalu, labai pravartūs literatūros mokytojams, dirbantiems su vyresniųjų klasių mokiniais.

Puikiai kelias kalbas įvaldžiusios filologės, mokančios lietuvių kalbos užsieniečius (nuo aukščiausio rango diplomatų iki įsimylėjusių vyrų, pasiryžusių dėl lietuvaičių žmonų perprasti mūsų kalbos vingrybes!), įkvepianti paskaita paliko didelį įspūdį.

Maloniu netikėtumu tapo ir viešnios iš Vilniaus atskleistas faktas, jog Kėdainiai – jos mamos moksleiviškos jaunystės miestas.

0001_20220408_151638_1649665190.jpg