Naujienos

Justinos Puidokaitės (Vilnius) tapybos parodos „Gyvenimas kaip kvietkas" pristatymasKovo 8 d. 16.30 val. dailininkės Justinos Puidokaitės (Vilnius) tapybos parodos „Gyvenimas kaip kvietkas" pristatymas. Paroda skiriama visoms moterims. Paroda veiks II a. parodų erdvėje iki balandžio 8 d.

Iš nebylios žemės, iš jos paslapties į mus kasmet savo švelnia kalba prabyla augalijos pasaulis. Siurbdamas iš dirvos drėgmę lyg šventą džiaugsmą želmuo kelia žiedą, brandina vaisių ir pažadina džiaugsmą žmonėse. Pašaukia jį iš sielos gelmės, užkuria šį galingiausią variklį.

Džiaugsmas rasos lašeliais žiba rytais papuošęs žemę, saulės pabučiavimu kelia žiedų galveles ir skleidžia žiedus. Pavasarį nekaltai ir droviai, vasarop su vis didėjančiu pagreičiu (crescendo), vasarą kulminuojančiai o rudenį iškilmingai.

 Ir žmogui lyg augalui iškyla reikmė kuo stipriau įsikabinti į žemę, šaknimis giliai pasiekiant laimės vandenis ir išmintį. Šakomis sukurti prieglobstį paukščiui, žiedais peną bitei, lapais poilsio pavėnį žvėreliui.

Siautėjant gyvenimo džiaugsmą grasinančiam užgesinti uraganui, tveriesi gijos, kuri susietų su džiaugsmo šaltiniu, įžiebtų vidinę saulę. Šia gija man tebėra augalai.  Prisiliesdama prie augalo vėl ir vėl išgyvenu tą džiaugsmą, tapydama įgyvenu jį į savo kūrinius. Floristinius natiurmortus, kuriuos vadinu „gėlynėliais“, tapau nuo 2005 metų. Džiaugiuosi tuo, ką darau.

Kėdainiuose savo darbus rodau pirmą kartą.

 

Pagarbiai,

autorė


0001_puidokaites_paroda_rgb-01_1646050965.jpg