Naujienos

Kalbiniai ir literatūriniai KėdainiaiPagerbti savąjį kraštą garsinusius ir garsinančius kūrėjus – žmogiškoji priedermė, atminimo ženklas,  padėka  už jų indėlį.  Kėdainių krašto žemė išaugino daug  gimtajai kalbai ir literatūrai nusipelniusių, ją puoselėjančių žmonių – įvairiais laikotarpiais, skirtingų likimų, amžiaus, įsitikinimų.

Kėdainių rajono savivaldybė, skatinama gražios iniciatyvos – Lietuvių kalbos dienų – savaip įamžino šiuos kraštiečius: parengė  jų sąrašą su aprašymais.

Pristatyti 84 gimtojo žodžio kūrėjai ir puoselėtojai, gimę, gyvenę, Kėdainių rajone. Taip pat pristatomi ir  dabar čia tebegyvenantys, kuriantys rašytojai, publicistai, kalbininkai.

Kviečiame  šia informacija  naudotis mokytojus, mokinius, kraštotyra besidominčius žmones ir visus, besidominčius krašto istorija, kultūra, kalba, nusipelniusiomis asmenybėmis.

Medžiagą surinko ir apdorojo savivaldybės administracijos  kalbos tvarkytoja Rūta Švedienė. Remtasi administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialisto, kraštotyrininko, vietovardžių tyrėjo Ryto Tamašausko knygele „Literatūrinis Kėdainių rajonas“, 1994 metai, taip pat Visuotinės lietuvių enciklopedijos svetainės (www.vle.lt) bei Lietuvos rašytojų sąjungos svetainės (https://rasytojai.lt) informacija.

Sąrašo ir aprašų sudarytoja R. Švedienė dėkoja Kėdainių  r. sav. Mikalojaus Daukšos viešajai bibliotekai, lituanistui Rytui Tamašauskui bei istorikei Audronei Pečiulytei už pagalbą.

Sąrašą ir aprašus rasite čia:  Kalbiniai ir literatūriniai Kėdainiai.

0001_d1_lietuviu-kalbos-dienos_1644479436.jpg