Naujienos

Kėdainiečiai sėmėsi žinių ir galių iš vasaros gamtos



Artėjant tradicinei vasaros saulėgrįžos šventei, kai gamta kupina sodriausių spalvų ir magiškų galių, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka pakvietė į „Joninių žoliavimus“.
 
Birželio 16 d. vykusį dviejų dalių renginį vienijo žolynų naudos fizinei ir dvasinei žmogaus sveikatai, darnos su gamta temos.
 
Pirmiausia spalvomis pražydo Arkos galerija pirmajame bibliotekos aukšte. Čia vyko dailininkės, floristinės tapybos atstovės Justinos Puidokaitės edukacija–pleneras „Žolinčiaus eilėraščio tapyba”. 
Šiuo metu darželiuose, gėlynuose žydinčių gėlių grožį akrilo ir kitokiais dažais ant drobių perkėlė „Ryto“ progimnazijos dailės būrelio mokiniai, atvykę kartu su mokytoja Audrone Rudiene. Prie molbertų palinko ir kelios moterys bei merginos, susidomėjusios pleneru. „Esu baigusi Dailės mokyklą, bet jau labai seniai nepiešiau. Todėl susidomėjau šiuo kvietimu. Manau, kad sekasi neblogai“, – šypsojosi kėdainietė Gintarė.
Daugiau kaip 15 metų savo drobėse besigilinanti į augalų pasaulį J. Puidokaitė pademonstravo senovinę molbertinės tapybos techniką – parodė, kaip pasigaminti temperą. „O dabar dirbame su šiuolaikinėmis priemonėmis, tačiau piešiame neįprastai – ant tamsaus fono baltais dažais. Kartais padaryti kai ką, kas neįprasta, yra gerai, tai pamankština smegenis“, – pasakojo menininkė, kurios darbų paroda, eksponuota bibliotekoje kovo mėnesį, sulaukė didelio kėdainiečių susidomėjimo.
Kita renginio dalis vyko bibliotekos 3-iojo aukšto renginių salėje. Tiek jaunieji dalininkai, tiek vyresnio amžiaus klausytojos susidomėję klausėsi žinomo vaistažolininko, knygų apie vaistažoles autoriaus Mariaus Lasinsko paskaitos apie vasaros vaistažolių naudą sveikatai.
 
Receptų ir patarimų negailėjęs svečias pabrėžė vidinės darnos su savimi ir gamta svarbą. Gyvais ir šmaikščiais pavyzdžiais iliustruodamas savo pasakojimą, vaistažolininkas paskleidė svarbiausią žinutę: sveikata, vidinė ramybė ir džiaugsmas yra visai šalia mūsų, slypi gamtoje ir mūsų tradicijose. Tereikia iš naujo išmokti šiais išminties lobiais pasinaudoti. Žinoma, tam reikia ir kantrybės – o šiuolaikiniam, technologijų supamam vaikui ir suaugusiajam tai yra iššūkis.
 
Pasak M. Lasinsko, svarbiausi trys augalai, kuriuos atpažindamas, tinkamai surinkęs ir tinkamai vartodamas žmogus gali daug sau pagelbėti – gaurometis, kiaulpienė ir vitaminų karaliene vadinama dilgėlė. Paskaitos klausytojai netgi sužinojo, kaip pasigaminti skanią ir sveiką dilgėlių chalvą! Šį receptą, kaip ir daug kitų, skaitytojai gali rasti nuostabiai iliustruotoje knygoje „Vaistažolių pasakos. Ir sveikatos receptai visai šeimai“, kuri yra mūsų bibliotekoje.
 
Svečias supažindino ir su trimis svarbiausiomis taisyklėmis, kurių patariama laikytis renkant vaistažoles: pirmiausia reikia nusiteikimo, pasirengimo ir geros nuotaikos, antra, padėkoti gamtai už jos dosnias gėrybes, o trečia – ją tausoti.
Nuotaikinga paskaita ir įkvepiantis tapybos pleneras patvirtino – džiaugsmas, ramybė ir sveikata yra šalia mūsų, mokėkime tai pastebėti ir tuo naudotis.

0001_20220616_165603_1655443858.jpg