Naujienos

Kėdainių praeitis atgimė fotografijose ir knygoseBirželio 2 dieną bibliotekoje vyko turiningas susitikimas su trimis kraštiečiais, iš užmaršties prikeliančiais Kėdainių krašto istoriją.

Pasitikome fotomenininko Vydo Bečelio fotografijų parodą „Kėdainių eskizai nuo 1985 metų”, alsuojančią nostalgiška, jauria, lyg rūke pamažu tirpstančia mūsų miesto dvasia. V. Bečelis savitai mato savo gimtąjį miestą ir fiksuoja akimirkos laikinumo būsenas, leidžiančias žiūrovui iš naujo atrasti ir pamilti nuostabų mūsų miestą.

Po parodos atidarymo šiltai ir nuoširdžiai pabendravome su istorinio romano „Fata morgana“ autore, Vilniuje gyvenančia kraštiete Sonata Dirsyte ir knygos „Kėdainių dvaras. Sustabdytos akimirkos“ autoriumi, Kėdainių krašto muziejaus istoriku Vaidu Baniu. Bibliotekos renginių salė buvo beveik pilnutėlė – tai rodo, jog kėdainiečiams rūpi savo krašto istorija ir atmintis.

Kalbėjome apie pasakojimo (atminties) prasmę mūsų gyvenime, atminties rekonstravimą remiantis istorija, faktais, mitais ir vaizduote, išgyvenimą ir išlikimą sudėtingų istorinių lūžių akivaizdoje, vertybinius pasirinkimus baimės ir smurto aplinkybėmis. Šios temos aktualios ne tik apmąstant neseną praeitį, bet ir šiandieninių įvykių kontekste. Pokalbio geografija išsiplėtė nuo Kėdainių dvaro, Nevėžio slėnio iki Ukrainos, LDK, Krymo, Sevastopolio... Istorija sukasi ratu, tik ar mes iš jos imame teisingas pamokas?
 
Dėkojame kraštiečiams, dalyvavusiems šioje kelionėje po Kėdainių praeitį, pasidalijusiems mintimis ir klausimais. Kviečiame į biblioteką: apžiūrėti Vydo Bečelio fotografijų parodą, o dar neskaičiusius – susipažinti su knygomis „Fata morgana“ ir „Kėdainių dvaras. Sustabdytos akimirkos“.

0001_1_1654517980.JPG