Naujienos

Kelionė Henriko Radausko poezijos keliais su aktore Virginija KochanskyteIšgyventi poeziją visa esybe – dovana. Šią nepaprastą patirtį gegužės 5-osios vakarą Kėdainių Mikalojaus Daukšos bibliotekos lankytojams dovanojo žymi aktorė, bibliotekos bičiulė Virginija Kochanskytė.

Šiemet sukanka 112 metų, kai gimė „karališkos sielos poetu“ vadinamas Henrikas Radauskas. Tad, vedami talentingosios ir užburiančios skaitovės Virginijos Kochanskytės, vakaro dalyviai mintimis skriejo vingiuotais takais, netikėtais posūkiais, medžių viršūnėmis, dangumi, pavasariais, rudenimis, mėnesienomis ir miglomis... Po Henriko Radausko, vieno ryškiausių lietuvių poetų modernistų, unikalų poezijos pasaulį. Žaižaruojantį, ekspresyvų, estetišką, nugludintą metaforomis, ryškiomis spalvomis. Savitą ir savitai iš naujo atskleistą, kitaip suskambusį, naujai klausytojus sujaudinusį.

Interpretuodama poeto eiles Virginija Kochanskytė kvietė pasvarstyti, ar išties Henrikas Radauskas buvęs „šaltas estetas“, kurio poetinė realybė buvo atitolusi nuo gyvenimiškos. Nors, pasak literatūros tyrinėtojų, įkopti į šio unikalaus stiliaus poeto kūrybos viršukalnes – nelengva užduotis, mėginome jo kūryboje įžvelgti gyvenimiškas patirtis, stebėjome, kaip skleidžiasi dvi raktinės jo poetinės asmenybės sąvokos – laisvė ir nepriklausomybė.

Kelionėje po poezijos pasaulį lydėjo lyriški muzikos garsai, kuriais klausytojų širdis virpino Laima Žilytė.

Dėkojame bibliotekos lankytojams ir lankytojoms už drauge praleistą puikią popietę. Galbūt ir nesinorėjo grįžti į realybę, bet juk lauke dabar – toks pat svaigus pavasaris, į kurį, baigiantis renginiui, palydėjo eilėraščio „Kaštanas pradeda žydėti“ posmai.

0001_20220505_171224_1652102449.jpg