Naujienos

Klaipėdos teatro „Labas“ spektaklis „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje (Didžiosios Rinkos a. 4), kino salėje.
Spalio 26 d. 18 val. Klaipėdos teatro „Labas“ spektaklis „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“.
Aktorės Vitalija Mockevičiūtė, Neringa Varnelytė ir muzikantai Darius Mockevičius, Paulius Kovalenko.
Bilietas 7 eur. Įsigyti bibliotekoje prieš renginį.

Spektaklį ,,Kas apsakys tas dzūkų linksmybes?“sukūrė dvi iš Dzūkijos kilusios profesionalios aktorės, Vitalija Mockevičiūtė (Lietuvos Nacionalinis dramos teatras)ir Neringa Varnelytė (Valstybinis jaunimo teatras) dar žinomos iš tv laidos ,,Dviračio šou” .

Lietuvių tautosaka, sakmės, pasakos spektaklyje supintos į intriguojantį siužetą; aktorės virsta tai dviem kelis amžius žmonių pasaulį stebinčiomis Laumėmis, tai sekamų pasakų ar istorijų veikėjais. Gyvo, ekspresyvaus, linksmo, organiško pasakojimo dėka, atsiskleidžia įvairialypė žmogaus prigimtis. Tai jis ieško Dievo, tai jis burtais vilioja meilę. Tai žarsto išmintį, tai per kvailumą laimę pražiopso. Spektaklio neatsiejama dalis, gyvai profesionalių muzikantų Dariaus Mockevičiaus( bandonija) ir Pauliaus Kovalenko( smuikas) atliekama muzika ir dainos.

Kaip apie šį spektaklį rašė teatro kritikė Rasa Vasinauskaitė. „Gal tikrai dzūkai turi ypatingą humoro jausmą, kylantį iš pačios jų prigimties, dainų ir tautosakos, kad sugalvojo būtent tokį spektaklį?“..

Spektaklis sukurtas pagal tautosakininko P.Zalansko, R. Sabaliauskienės ir kt. užrašytą tautosaką.

0001_a3-plakatas-01_1664517518.jpg