Naujienos

Knyga „Kėdainių dvaras. Sustabdytos akimirkos“ – jau Kraštotyros skaitykloje!Naujas leidinys apie Kėdainių dvarą jau pasiekiamas viešosios bibliotekos skaitytojams
 
Bibliografijos ir informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkės Birutės Lysenkienės rankose – labai lauktas leidinys – ,,Kėdainių dvaras. Sustabdytos akimirkos“. Knygą parengė istorikas Vaidas Banys, dirbantis Kėdainių krašto muziejuje, išleido Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras.
 
Knygoje pasakojama Kėdainių dvarvietės istorija iki jos sunaikinimo 1944 m. Pateikiami trumpi pasakojimai apie dvaro rūmų ir jų gyventojų likimus, atkuriami epochiniai įvykiai, kuriuose dalyvavo dvaro šeimininkai, pastarieji buvo svarbūs kuriant savitus, gyvenamąjį laikmetį simbolizuojančius parko paminklus (kai kurie išlikę iki mūsų dienų, tarp jų – ir mįslingasis minaretas).
 
Skaitytojai supažindinami ir su dvarininkų palikuonių šeimų istorijomis. Knygoje nepamirštas laikotarpis, kai dvaro sodyba atiteko valstybei ir rūmuose įsikūrė švietimo įstaigos – mokytojų seminarija ir kultūrtechnikos aukštesnioji mokykla.
 
Pirmą kartą publikuojamos dvarininkų ir jų šeimos narių nuotraukos, esančios įvairių šalių šeimų albumuose, archyvuose ir kolekcijose.
 
Senasis Kėdainių miesto parkas buvusioje dvaro sodyboje šiandien yra gausiai lankomas miestiečių ir miesto svečių. Praėjusiais metais jis buvo atnaujintas: atkurtas buvęs rūmų parteris, pažymėti rūmų kontūrai, restauruotos vazos, įrengta estrada. Pastatytoje pergolėje šiuo metu įsikūrusi kavinė ,,Radvilų sodas“, įrengtos žaidimų, parkūro aikštelės vaikams, laipiojimo kalneliai, tad parką pamėgo ir jaunos šeimos su vaikais.    
 
„Man norėjosi, kad žmogus, kuris perskaitys knygą ir ateis į parką, savo mintyse įsivaizduotų šią vietą ir kokia ji buvo, suprastų ją: kaip atrodė dvaras, kaip jis prasidėjo arba ką, kurdami parką, norėjo pasakyti jo puoselėtojai dvarininkai, grafai ir daugelį kitų dalykų. Norėjosi, kad parkas įgautų veidą – iš tuštumos jis taptų kažkuo“. /V. Banys/
 
Mokslo populiarinimo knyga ,,Kėdainių dvaras. Sustabdytos akimirkos“ – skirta skaitytojams, besidomintiems Kėdainių istorija ir Lietuvos dvarų kultūra.
 
Maloniai kviečiame ateiti į Kėdainių Mikalojaus Daukšos bibliotekos Kraštotyros skaityklą susipažinti su šia vertinga ir įdomia knyga!
 
Daugiau apie leidinį siūlome skaityti:
 

0001_261808624_1099168534251219_7462183590262581331_n_1644568594.jpg