Naujienos

Nauja paslauga negalintiems skaityti įprastaiKėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos  viešoji biblioteka ir Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria bus plečiamos paslaugos bibliotekoje skaitytojams, negalintiems skaityti spausdinto teksto.

Lietuvos aklųjų biblioteka yra sukūrusi  ir administruoja virtualią biblioteką ELVIS. Aptarnaujami ne tik neregiai ar silpnaregiai, bet ir tie, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos, skaitymo sutrikimą turintys vaikai ir suaugusieji, žmonės, kurie dėl traumos ar ligos negali laikyti knygos ar sėdėti, bei visi negalintys skaityti spausdinto teksto! Galima  rinktis iš 13 tūkst. pavadinimų įgarsintų knygų suaugusiems ir vaikams, žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu.

Norint naudotis ELVIS paslaugomis, galima registruotis savarankiškai namuose adresu elvis.labiblioteka.lt  arba kreiptis pagalbos į mūsų biblioteką.  Atvykite į biblioteką, skambinkite telefonu (8 640) 42047, rašykite el. pašto adresu skaitytojai.mdvb@gmail.com  ir mes Jums padėsime.

ELVIS leidiniai skirti tik asmenims, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto. Teisę naudotis Jums suteiks:
neįgaliojo pažymėjimas, jei jame nurodyta, kad turite sutrikimą, dėl kurio negalite skaityti spausdinto teksto;
logopedo pažyma;
NDNT sprendimas dėl neįgalumo lygio, darbingumo lygio arba specialiųjų poreikių lygio nustatymo;
Psichologinės-pedagoginės tarnybos išvada;
šeimos gydytojo pažyma apie ilgalaikį ar laikiną negalėjimą skaityti.

Atlikus registraciją ELVIS sistemoje, galėsite išsirinkti leidinius ir įsirašyti juos į atsineštus CD diskus ar USB atmintuką.

Leidinius klausytis galima ir bibliotekoje esančiose kompiuterizuotose darbo vietose. Arba galime pamokyti, kaip tą daryti namuose.

0001_elvis-berniukas_1650462256.png