Naujienos

Paminėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienąLietuvių kalba nėra varžtai, o įrankis, tereikia juo kūrybiškai pasinaudoti. Taip galima apibendrinti įvairove – nuo gražiausių lietuviškų pavadinimų iki lietuviškai kalbančio roboto –pasižymėjusį renginį, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Ši lietuvių kalbai ir jos puoselėtojams skirta šventė gegužės 6 d. vyko Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje.

Renginį organizavo Kėdainių rajono savivaldybė ir Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka. Jo iniciatorė ir vedėja – savivaldybės vyr. specialistė Rūta Švedienė.

Pirmiausia pagerbti Įmonių gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso, kurį rajono savivaldybė rengia 4-tą kartą, nugalėtojai. Komisijos sprendimu, tai – „Radvilų sodas“, „Tepaluotas raktas“, „Saugi vizija“. Kėdainiečių, kurie balsavo rinkimuose, nuomonė kiek kitokia – pirmąją vietą jie skyrė įmonei „Tepaluotas raktas“.

Mero padėkomis apdovanotos ir pedagogės, surengusios geriausius Lietuvių kalbos dienoms skirtus renginius: Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokytojos Eglė Kirsienė, Jolita Mickienė, Ernesta Zabutkienė, lopšelio-darželio „Pasaka“ mokytojos Rasa Juknevičienė, Jolanta Karašauskienė.

Daug gerų emocijų suteikė Vilniaus universiteto mokslo darbuotojų Gedimino Navicko ir Lino Aidoko paskaitos apie kalbos technologijas ir robotus humanoidus bei jų pristatytas, su kėdainiečiais smagiai pabendravęs pirmasis lietuviškai kalbantis robotas „Ąžuolas“.

Renginyje viešėjo Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas. Jis kalbėjo apie respublikinio įmonių gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso rengimo istoriją ir reikšmę. Apie šalies Lietuvių kalbos dienoms skirtus renginius ir jų reikšmę pasisakė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis.

0001_20220506_164915_1652102541.jpg