Naujienos

Paroda „Įkvėpti“. Igno Rudžio fotografijos + Enrikos Samulionytės fotoprojektasKėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, Vaikų ir jaunimo skyriaus kino salėje, Didžiosios Rinkos a. 4, lapkričio 7 – 30 dienomis eksponuojama fotografijų paroda „Įkvėpti“. Parodą sudaro Igno Rudžio fotografijos ir Enrikos Samulionytės fotoprojektas.
Paroda skirta Igno, vieno iš parodos autorių, sirgusio reta liga (plautine hipertenzija), atminimui.
Mes, žmonės, gyvenantys kasdienį gyvenimą, sunkiai galime įsivaizduoti, kad toks natūralus dalykas, kaip kvėpavimas, gali būti toks sudėtingas ar reikalauti tiek pastangų, kartais ir specialių aparatų ar labai brangių vaistų. Sunkiai galime įsivaizduoti, kad tai liga be vilties. Be vilties pasveikti – galima tik kontroliuoti ligos eigą, sveikatos būklę, pratęsti buvimą.  Tačiau vienintelis būdas gyvenimą pratęsti, neretai įmanomas tik tada, kai viltį dovanoja užgesusi kito gyvybė – persodinant organus. Tačiau net ir tai yra tik mažytė galimybė gyvenimui skleistis.
Todėl Igno Rudžio portretų serija yra skirta gyvenimo grožio, jo  trapumo akimirkoms įamžinti. Enrikos Samulionytės serija skirta šios ligos būsenai išgyventi ir užfiksuoti.
Ignui artimi žmonės pabandė pajausti, ką reiškia būti, kai trūksta oro. Jie sulaikė kvėpavimą ir nekvėpavo kiek galima ilgiau, o Enrika šias išraiškas veide, kūne fiksavo.
Ir Igno ištarta frazė, jam jau būnant sunkios būklės ligoninėje, kai jam trūko deguonies parodo, kokia vertinga galimybė įkvėpti. Įkvėpti ir tiesiog laisvai, nevaržomai kvėpuoti.
Ši paroda - apie galimybę kvėpuoti ir būti įkvėptiems gyvenimui. Kviečiame apsilankyti!

0001_paroda-ikvepti_a4_1699426738.jpg