Naujienos

Projektas „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka yra vienas iš Kėdainių rajono savivaldybės administracijos partnerių, įgyvendinančių projektą „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ Nr. HOME/2022/AMIF/AG/EMAS/TF1/LT/0013 (toliau – Projektas) Kėdainių rajono savivaldybėje.
 
Projekto tikslas – prisidėti prie ankstyvosios trečiųjų valstybių piliečių integracijos.
 
Projekto įgyvendinimo laikotarpiu, 2023 m. gegužės – 2024 m. vasario mėn., Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka vykdys veiklą, skirtą vietos bendruomenės narių ir užsieniečių sutelktumui ir tarpusavio pasitikėjimui stiprinti; bendruomenės narių kultūrinę ir švietėjišką veiklą, siekiant užmegzti socialinį ryšį su užsieniečiais.
 
Bibliotekoje kuriamas „Kultūrinio dialogo klubas“ – tai jau veikianti ir projekto metu plečiama bendrystės erdvė, kurioje siūlome mišrų mokymąsi vieniems iš kitų, kultūrinę ir laisvalaikio veiklą: edukacinius rankdarbių gamybos ir meno užsiėmimus, biblioterapijos užsiėmimus, teminius-pažintinius susitikimus, pokalbių ir diskusijų popietes. Užsiėmimus vykdys ir juose dalyvaus vietos bendruomenės nariai (gyventojai) bei pabėgėliai iš Ukrainos.
 
Veiklos tikslas – stiprinti vietos bendruomenės ir užsieniečių sutelktumą, tarpusavio pasitikėjimą, skatinti tarpkultūrinį mokymąsi, gerinti kalbėjimo lietuvių kalba įgūdžius, sudaryti galimybes kokybiškai praleisti laisvalaikį, taip didinant ukrainiečių savivertę ir padedant jiems integruotis.
 
Gegužės, birželio ir liepos mėnesiais vyks 20 „Kultūrinio dialogo klubo“ užsiėmimų. Antradieniais ir penktadieniais, nuo 10.15 val., bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 5) vyks šios veiklos: pažintis su lietuvių kalba ir kultūra, sociokultūrinių kompetencijų ugdymas. Gegužės trečiąjį šeštadienį vyks skrebinimo užsiėmimas, trečiąjį birželio šeštadienį – biblioterapijos užsiėmimas.
 
Informacija apie projektą teikiama el. p. kultura.krvb@gmail.com.

0001_20230401_153735_1682585563.jpg