Naujienos

Skaitytojų namuose „nutūpė“ velykiniai paukščiaiBalandžio 13-osios popietę Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje jaukiai šurmuliavo būrelis moterų, atsiliepusių į kvietimą pasigaminti velykinių dekoracijų iš šiaudų. Padedamos Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėjos, edukatorės Snieguolės Pociuvienės, moterys žingsnis po žingsnio mokėsi sukurti šiaudinius paukštukus.

Teko ir švelniai „glostyti“ vandenyje išmirkytus šiaudus, ir kirpti, verti, rišti, dailinti... Rezultatai pradžiugino visas dalyves, suteikė daug gerų emocijų. Juk savo rankomis pasigamintos puošmenos – pačios mieliausios. O toks susibūrimas – ne tik mokymasis, bet ir pabendravimas, pasidalijimas patirtimi, savo gyvenimo istorijomis, galimybė susipažinti ir užmegzti naujų ryšių.

„Atėjusi į biblioteką grąžinti knygų, pamačiau kvietimą, susidomėjau. Šiais metais kaip tik panorau pasigaminti darbelių iš šiaudų, atgaivinti pamirštas žinias. Esu senjorė, turiu laiko, o tuo pačiu – ir noro sužinoti ką nors naujo“, – pasakojo viena iš edukacijos dalyvių Violeta.

„O aš visai neįsivaizduoju, nuo ko pradėti, tačiau labai noriu pasigaminti tokį paukštuką“, – prisipažino kėdainietė Ilona, vėliau iškeliavusi namo nešina dviem gražiais darbeliais.

Edukaciją vedusi S. Pociuvienė pasakojo, jog pirmąjį tokį paukštelį pasigamino prieš 15 metų, ir nuo to laiko juos dažnai gaminanti, dovanojanti. Šios dekoracijos puikiai tinkančios velykiniam stalui, margučių krepšeliui ar į vazą pamerktoms medžių šakelėms papuošti. „Mėgstu rankdarbius iš šiaudų ir siūlų, gaminu dekoracijas įvairių švenčių progomis, tam dažnai panaudoju namuose esančias medžiagas. Noriu dalytis savo patirtimi, nes tikiu, kad kiekvienas žmogus gali savo rankomis sukurti sau ir kitiems mielą darbelį“, – sakė bibliotekininkė.

Dėkojame visoms edukacijos dalyvėms – skaitytojoms ir bibliotekininkėms – jūsų būryje buvo gera, smagu ir šilta. Tegul, kaip linkėjo bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė, šie šiaudiniai paukštukai sušildo jūsų namus, atneša ramybę, dvasinio atgimimo džiugesį.

0001_edukacija_1649935885.jpg