Naujienos

SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA RASA AŠKINYTESPALIO 27 D. 17 VAL. KĖDAINIŲ MIKALOJAUS DAUKŠOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE, DIDŽIOSIOS RINKOS A. 5, 3 A. SALĖJE VYKS SUSITIKIMAS SU KRAŠTIETE RAŠYTOJA RASA AŠKINYTE.
Kviečiame į susitikimą su rašytoja, dėstytoja, psichoterapeute Rasa Aškinyte, kurios vaikystė ir mokyklos metai prabėgo Kėdainiuose. Viena įdomiausių šiandienos lietuvių prozininkių, 2014 m. Metų knygos rinkimų konkurso ir 2017 m. Juozo Paukštelio premijos laureatė, penkių grožinės literatūros knygų suaugusiems autorė šiemet išleido šeštąją knygą. Tai apsakymų rinkinys „Penkios istorijos apie meilę su laiminga pabaiga“.
„Knyga – visų moters sielos gyvenimo upių sutekėjimas į pažinimo jūrą. O joje – gelmių gelmės“, – taip šias istorijas apibūdino poetė, dramaturgė, žurnalistė Dovilė Zelčiūtė.
Šios penkios istorijos tarpusavyje nesusijusios, bet turi tą pačią teminę ašį. Visos jos prasideda tame pačiame taške – susitinka moteris ir vyras. Įvyksta tai, kas jau aprašyta tūkstančiuose knygų – užgimsta meilė. Daugybę kartų jausmas tas pats, o jo patyrimas – visiškai unikalus. Šio jausmo istorijų veikėjai ir laukia, ir bijo. Jie atsisako visko, ką iki šiol turėjo. Viliasi gauti daugiau ir drauge baiminasi susinaikinti. Kartais ieškojimo procesas užtrunka labai ilgai, o kartais pasibaigia net neprasidėjęs. Kai kada, susiaurėjus regos laukui, žmonės pasiklysta, liaujasi ieškoję ir tampa priklausomi nuo aplinkybių, nuo savo skausmo, taip žalodami save ir visa, kas yra aplinkui. O kai kada – priešingai. Meilė atveria sielos vartus, užgydo žaizdas, gražina tikėjimą.
Knygos pavadinimas žada laimingą pabaigą. Tačiau kokia meilės pabaiga yra laiminga? Jei meilė baigiasi, ar verta mylėti? Ar, be meilės, yra kitų vaistų nuo skaudančios vienatvės? Pasikalbėkime apie tai bibliotekoje spalio 27 d., ketvirtadienį, 17 val.
Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos inf.

0001_10_27_askinyte_fb_1666265879.jpg