Naujienos

Svarbi informacija portalo epaveldas.lt vartotojamsSvarbi informacija portalo epaveldas.lt vartotojams

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka informuoja, kad nuo vasario 14 dienos visuomenei bus prieinama tik naujoji suskaitmeninto kultūros paveldo portalo „E. paveldas“ versija. Vartotojai galės naudotis portalo turiniu moksliniais, edukaciniais ar tyrimų tikslais, o tapatybę patvirtinę registruoti vartotojai galės ir patys kurti parodas, tinklalapius, žemėlapius, patinkančiais objektais dalytis su draugais, kolegomis. Ankstesnės portalo versijos nuo vasario 14 dienos nebus pasiekiamos, nes nebeatitinka saugumo ir techninių naršyklių reikalavimų.

Jei portale „E. paveldas“ vartotojai yra susikūrę aktualių dokumentų kolekcijas, jų duomenis iki vasario 14 d. reikia persikelti į asmenines bylas ir atitinkamai pakeisti nuorodas (išsamią informaciją, kaip tai padaryti, galima rasti čia). Galima pakeisti ir internete publikuotuose šaltiniuose naudotas nuorodas į „E. paveldas“ objektus. Kilus klausimams dėl nuorodų pakeitimo prašome susisiekti elektroniniu paštu epaveldas@lnb.lt.

2021 metų vasarą, įgyvendinus Virtualios elektroninio paveldo informacinės sistemos modernizavimo projektą, buvo sukurta debesijoje veikianti informacinė sistema naujas.epaveldas.lt, teikianti paslaugas visoms Lietuvos kultūros įstaigoms ir vartotojams bei kartu užtikrinanti ilgalaikį skaitmeninto kultūros paveldo turinio išsaugojimą, jo saugumą, nepertraukiamą veikimą, įvairių standartų integravimą ir anksčiau sukurtų duomenų korektišką palaikymą. Įgyvendinant projektą sukūrus ir įgyvendinus reikalingus sistemos funkcionalumus, atlikus duomenų perkėlimo darbus, nuo vasario 14 d. Lietuvos kultūros paveldo skaitmenintas turinys bus prieinamas vienoje integralioje informacinėje sistemoje adresu epaveldas.lt.

Modernizuojant sistemą buvo sukurtos naujos elektroninės paslaugos. Jos skirtos skaitmeninto kultūrinio turinio paieškai, kaupimui, tvarkymui palengvinti ir naudojimui švietimo, mokslinių tyrimų ir kitais vartotojams aktualiais tikslais. Sukurtos techninės galimybės naujai skaitmeninamiems duomenims ženklinti ir sudarytos patogesnės kolekcijų kūrimo bei jų atvėrimo techninės sąlygos.

Primename, kad dalis naujų paslaugų bus prieinamos tik duomenų teikėjams, tam, kad jomis naudojantis būtų galima tiksliau, įdomiau ir interaktyviau pateikti informaciją apie kultūros turinį galutiniams vartotojams. Modernizuotame portale vartotojai ras gerokai gausesnį skaitmenintų kultūros paveldo objektų fondą, palankias licencines sąlygas naudoti autorinius kūrinius, užtikrinama efektyvesnė ir tikslesnė kultūros objektų paieška, patrauklus skaitmeninto turinio pateikimas.
Linkime įspūdingų atradimų suskaitmenintų kultūros paveldo objektų lobyne portale „E. paveldas“.

0001_272667686_2049993448492592_3574172450579744269_n_1643964613.png