Naujienos

Tvarumo idėjos –Kėdainių bibliotekoseBaigėsi 22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kuri šiemet buvo skirta tvarumo temai. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos skyriuose ir filialuose balandžio 23–29 dienomis įvyko net 59 Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirti renginiai, kuriuose dalyvavo 1 135 įvairaus amžiaus kraštiečiai.
 
Skatino bendrystę su skaitytojais
Štai Vaikų ir Jaunimo skyriuje surengta tradicinė akcija „Jus aptarnauja vaikai“, per kurią vaikai bibliotekos lankytojams išdavinėjo ir grąžino knygas, dėliojo gražintas knygas į fondą, susipažino su savitarnos įrenginiu.
O balandžio 27 dieną Skaitytojų skyriuje vyko akcija „Auginu – dalinuosi – auginu“, per kurią bibliotekininkai ir lankytojai vieni kitiems dovanojo pačių įvairiausių – kambarinių, balkono, šiltnamio, lauko – augalų. Akcijos dieną netrūko žalumos ir šurmulio, lankytojai ne tik rinkosi augalus, bet ir klausinėjo apie jų priežiūrą, dalijosi patarimais, džiaugėsi tokia iniciatyva. „Pamačiau įrašą feisbuke, kad šiandien vyksta tokia akcija, ir nedelsdama užsukau – pasirinkau gėlių daigų, prieskoninių žolelių. Tai labai graži iniciatyva“, – šypsojosi skaitytoja Alma. 
 
Prasmingi renginiai vaikams
Nemažai tvarumo temai skirtų renginių sudomino mažuosius bibliotekų lankytojus. Pavyzdžiui, balandžio 29 d. Miegėnų padalinyje vyko varžytuvės „Užduočių labirintas bibliotekoje“.  Paruoštos užduotys slėpėsi knygose. Varžytuvių metu vaikai susipažino su bibliotekoje išdėstytų leidinių tvarka. Suprato, kaip svarbu mokėti abėcėlę, kad pavyktų greitai rasti knygą ar sužinoti žodžio reikšmę enciklopedijoje. Varžytuvės buvo linksmos ir prasmingos.
Tvarumo temą puikiai atspindėjo Pelėdnagių padalinyje vykę renginiai vaikams „Ateitis mūsų rankose...“. Bibliotekininkė pristatė renginio temą, vyko diskusija apie tai, kad knygos gaminamos iš medžių, o medžiai ilgai auga, kertami miškai, nyksta gyvūnai. Vaikai svarstė, kaip galima prisidėti prie gamtos saugojimo ir panaudoti senas knygas: atnešti jas į lauko bibliotekėles, socialinius centrus, senjorų namus, ligonines, parduoti interneto svetainėse. Taip pat visi kartu sprendė, kaip galima panaudoti perskaitytus laikraščius ir iš jų gamino knygų skirtukus, sprendė galvosūkius apie gamtą, atliko komandinę užduotį.

Knygas prikėlė kitam gyvenimui
O štai Mantviliškio padalinyje surengta diskusija su skaitytojais apie tvarumo sąvoką, svarbą ir galimas tvarumo įgyvendinimo idėjas bibliotekoje. Diskusijos metu kalbėtasi, kaip tvarumo idėjų įgyvendinimas pakeistų aplinką, kurioje gyvename. Su mažaisiais diskusijos dalyviais kalbėta apie teisingą atliekų  rūšiavimą, taip pat, kaip saugoti bibliotekoje „gyvenančias“ knygeles, kodėl nevalia jų plėšyti, mėtyti, teplioti. Su mažaisiais bibliotekos draugais bibliotekininkė klijavo apiplyšusias, laiko paveiktas knygeles tam, kad jos savo buvimu dar džiugintų ne vieną skaitytoją.
Prasmingas edukacinis užsiėmimas „Kitas knygos gyvenimas“ surengtas ir Pajieslio padalinyje. Jo metu mažieji bibliotekos lankytojai iš popieriaus ritinėlių pagamino nuostabias apyrankes mamoms. Vaikučiai dekoravo iš knygos sulankstytą ežiuką, o iš sagų pagamino pakabukus. Su mokinukais bibliotekininkė ir mokytoja, atlydėjusi vaikus, darė drugelius, taip pat dekoravo ežiukus, pasidarė vazą ir didelę gėlę. Taip pat gamino iš kartono rėmelius nuotraukoms, kuriuos vaikai padovanojo savo mamytėms Motinos dienos proga.

Prisijungėme prie kolegų iniciatyvų
Nacionalinė bibliotekų savaitė paskatino prisijungti prie Panevėžio regiono bibliotekų iniciatyvos „(Ne)pėsčias bibliotekininkas“. Trijų padalinių bibliotekininkės į darbą mynė dviračiais, o viena iš jų – dar ir skaitytojams į namus vežė knygas. Dar 9 bibliotekininkės suskaičiavo, kad visos kartu nuėjo apie 175 670 žingsnių. Juk einant galima ir į parką užsukti, pavasariu pasigrožėti bei tuo grožiu su kitais pasidalinti.
Bibliotekininkės, susijungusios į komandą „Keidangeno palikuonės“, dalyvavo smagioje Klaipėdos apskrities viešosios bibliotekos virtualioje viktorinoje „Šįryt nedirbu. Su Marium ir Mantu“. Stebėjome viktoriną „Kas ir kodėl“ per LRT, kurioje visą savaitę rungėsi bibliotekininkai, klausėmės diskusijos „Knygų nurašymas tvarumo kontekste“, tiesiogiai internetu stebėjome Nacionalinės bibliotekų savaitės baigiamąją konferenciją.

0001_mantviliskis_1652096279.jpg