Pradžia |  Apie biblioteką | 2018-ųjų metų renginių Kėdainiuose kronika

2018-ųjų metų renginių Kėdainiuose kronika

Kovo 29 d. pavakarę į Mikalojaus Daukšos viešąją biblioteką pasiklausyti Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos,  Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narės Rimos Petrilevičienės eilių sugužėjo jos kolegos, pacientai, draugai, pažįstami ir net nepažįstami. Pristatyta nauja, jau devintoji, jos poezijos knyga „Kuždesiai“.  Renginyje dalyvavo knygos redaktorius, Lietuvos rašytojų sąjungos narys poetas Robertas Keturakis, Pasaulio lietuvių kultūros centro leidyklos direktorius Valdas Kubilius. Eiles iš knygos skaitė Kauno valstybinio dramos teatro aktorius Petras Venslovas.

Rima Petrilevičienė

Kovo 21 d. Mikalojaus Daukšos viešojoje  bibliotekoje  susitikome su istoriku ir kalbėjomės apie naują jo knygą „Prezidento žvalgas: du  gyvenimai“. Ši knyga skirta vienam pirmųjų Lietuvos žvalgybos, 2018 m. mininčios įkūrimo šimtmetį, darbuotojų Albinui Čiuoderiui. Jo memuarai ir užrašai netikėtai buvo atrasti Kolumbijoje. Išvykęs į šią šalį  ir čia pradėjęs naują gyvenimą, jis paliko užrašus su unikaliomis nuotraukomis – jose įamžintas ne tik jis pats, bet ir VSD darbuotojų laisvalaikis, lietuvių karo pabėgėliai Vokietijoje ir Kolumbijoje, kelionė laivu į Kolumbiją 1948 m. Į renginį susirinko norintys geriau pažinti Lietuvos istoriją.

 dr. Arvydu Anušausku

Kovo 17 d. „Tavo albumas centre“ pakvietė į muzikinį renginį bibliotekoje, skirtą airių alternatyvaus pop rock grupės „The Cranberries“ vokalistės Dolores O’Riordan atminimui. 46 metų atlikėjos gyvybė netikėtai užgeso šių metų sausio 15 d. Londone, dirbant prie grupės populiariausios dainos „Zombie“ naujos versijos įrašų. „The Cranberries“ visame pasaulyje išpopuliarėjo 90′ pradžioje ir su pertraukomis buvo aktyvi iki dabar.  Renginyje skambėjo debiutinio singlo „Dreams“ iš 1992m. plokštelė, antrojo studijinio albumo „No need to argue“ iš originalaus 1994 m. kompaktinio disko įrašai.

The Cranberries

Kovo 13 d. vakarą susirinkusieji prisiminė teatro legendą aktorę Rūtą Staliliūnaitę. Gera buvo vėl išgirsti Rūtos balsą, pamatyti ją…  Rūta tarsi buvo kartu su atėjusiais jos gerbėjais. Pristatyta Rūtos Staliliūnaitės straipsnių, pokalbių, laiškų knyga „Nejaugi taip buvo“. Dalyvavo knygos sudarytoja Dainuolė Kazlauskienė ir Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas.

Rūta Staliliūnaitė

Kovo 9 d. prisimintas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Povilas Aksomaitis, kuris šiais metais būtų šventęs 80-metį.  Šviesiosios gimnazijos ir Juozo Paukštelio progimnazijos moksleiviai  parengė ir parodė literatūrinę kompoziciją, skirtą šiam mūsų kraštiečiui.

Nepriklausomybės Akto signataras Povilas Aksomaitis

Kovo 9 d. pristatyta Algio Augustaičio koliažų ir tapybos darbų paroda. Dalyvavo autorius.

Algio Augustaičio koliažų ir tapybos darbų paroda

Kovo 7 d. poetas, rašytojas, režisierius, dainuojamosios poezijos atlikėjas Vytautas V. Landsbergis lankėsi Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje ir susitiko su vaikais bei suaugusiais. Vaikams jis pristatė savo naują knygą „Iš gyvenimo laumių“. O jį patį pristatė „Aušros“ progimnazijos 4a klasės mokiniai. Renginio metu buvo juoko, dainų, kūrybos.

Suaugusiems Vytautas V.Landsbergis kalbėjo apie savo naująją knygą „Žolių kambarys“,  apie savo surinktus ir į knygą „Organizuoti tekstai“  sudėtus tėvo Vytauto Landsbergio eilėraščius.

Vytautas V.Landsbergis

Kovo 5 d. projekto „Misija Sibiras‘ 17“ pristatymas. Projekto dalyviai šį kartą lankėsi Irkutsko srities tremtinių kapinėse, tvarkė jas.

Vasario 22 dieną Vilniaus knygų mugėje praleido 21 Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos specialistė.

Vasario 21 poezijos popietėje „Kūnas tarp dūmų“ savo rinktines eiles skaitė Motiejaus Matuzas. http://www.rinkosaikste.lt/naujienos/aktualijos/jaunais-kdaini-poetas-pristat-savo-kryb-jo-kraityje-100-eilrai. Renginio metu trimitavo Ignas Pankratjevas. Savo eksperimentinę muziką pristatė Justas Juškevičius.

Vasario 17 renginyje „Muzika Lietuvoje prieš 100 metų“ pristatytos to meto muzikinės aktualijos, vystymasis, žanrai, asmenybės, tarpukario laikotarpio muzika vinilinėse plokštelėse.

Šventiniame vakare flamenko šoko Liucija Puidokaitė, klasikine gitara grojo Algimantas Pauliukevičius, dainavo svečias iš Gruzijos Kakhaber Maisuradze, smuikavo Sigita Sičiūnienė, dainavo ir eiles skaitė Laima Žilytė.

Vasario 2-28 parodų erdvėje eksponuota gimnazistų Gyčio Serapino tapybos ir Samantos Rajackaitės fotografijų paroda „Abipusė pasaulėžiūra“.

Sausio 28 bibliotekos renginių salėje grojo gyva vazoninė gėlė, paversta lietimui jautriu sintezatoriumi. Sako, neskambėjo, kol nebuvo palaistyta. Menininkės iš Latvijos Sabinos Moore pristatytame eksperimentiniame audiovizualiniame projekte “Waterflower”, muzika ir vaizdas sukūrė nuostabią kelionę į unikalų pasaulį, kuriame garsas ir judantys paveikslai jungėsi į orkestrą.

Gyva vazoninė gėlė

Sausio 18 knygą be pavadinimo, skirtą savižudybių prevencijai, pristatė idėjos autorius, knygos atsiradimo iniciatorius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Mykolas Majauskas http://muge.eu/knyga-irode-visuomene-keiciasi/.

Sausio 6 baigėsi septintą kartą Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų kalėdos“. Jos metu Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešajai bibliotekai ir jos filialams padovanotos 237 knygos. Ačiū visiems dovanojusiems!

Sausio 4 gausus kėdainiečių būrys susitiko su aktore, rašytoja Doloresa Kazragyte. Plačiau apie šį renginį parašė Irmina Pryvalova „Kėdainių mugėje“ sausio 10. Žr. http://muge.eu/aktores-susitikimas-su-kedainieciais-lyg-maza-ispazintis/

Sausio 4-31 dienomis parodų erdvėje eksponuota mokytojos Marijos Burneikienės akvarelės darbų paroda „Pakeliui“.

Akvarelės darbų paroda „Pakeliui“