Asmeninės atvirukų kolekcijos paroda „Skaitantis žmogus“

2019 m. birželio 16 d.

Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 11) bibliotekininkės Virginijos Rakevičės asmeninės atvirukų kolekcijos paroda „Skaitantis žmogus“ parodos pristatymas.

Rengiant parodą „Skaitantis žmogus“, buvo panaudoti atvirukai, gauti iš Postkrosingo dalyvių bei mano pačios įsigyti užsienio kelionių metu. Esu bibliotekininkė, tad atvirukų temos – knyga mene, skaitantis žmogus – man labai artimos. Postkrosingo judėjime dalyvavau 5 metus ir dabar, po metų pertraukos, ketinu vėl grįžti prie šio malonaus hobio.

Postkrosingas – tai tarptautinis keitimosi atvirlaiškiais judėjimas, gimęs internete 2005 m. Jo autorius  – portugalas Paulo Magalhães, kuris mėgo gauti laiškus ir atvirukus iš artimųjų ir draugų, išsibarsčiusių po visą pasaulį. Postkrosingo tikslas – atvirukais sujungti žmones visame pasaulyje, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties, rasės ar įsitikinimų. Tai vienas iš būdų pažinti pasaulį – malonus, įtraukiantis, užvaldantis.

Norint tapti oficialiu atvirukų siuntėju, reikia užsiregistruoti specialioje interneto svetainėje. Tada gauname pašto adresą, kurio savininkas gali būti bet kas – nuo avių augintojo iš Škotijos ar anglų kalbos mokytojos iš Pietų Afrikos Respublikos iki IT specialisto iš Islandijos ar senjoro iš Japonijos. Adresai parenkami ir pateikiami tinklui priklausantiems žmonėms automatiškai, tad niekada nežinai, iš kurio pasaulio kampelio į tavo pašto dėžutę atkeliaus atvirukas.

Virginija Rakevičiūtė

Kiti renginiai

Paskaita „Laivybos istorija Kėdainiuose ir Lietuvoje“

2019 lapkričio 16 d. 17 val. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, 3 aukšto salėje, adresu Didžiosios Rinkos aikštė 5 vyks Dariaus Petkevičiaus paskaita „Laivybos istorija Kėdainiuose ir Lietuvoje“. Žiūrėsime skaidres apie Kėdainių vytinę „Vėtrą“ ir Klaipėdos Jūros muziejaus sukurtą filmą.

Jono Meko filmo peržiūra „Zefiro Torna, arba vaizdai iš Jurgio Mačiūno gyvenimo“

2019 lapkričio 23 d., šeštadienis, 16:30 val. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje Didžiosios Rinkos aikštė 4, vaikų ir jaunimo skyriuje rašytojo, žurnalisto, dr. Ramūno Čičelio paskaita apie lietuvių kilmės JAV filmų kūrėją Joną Meką ir Jono Meko filmo peržiūra „Zefiro Torna, arba vaizdai iš Jurgio Mačiūno gyvenimo“

Vinilo vakaras

2019 spalio 31 d. 17.30 val. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, Didžiosios Rinkos aikštė 5, 3 aukšto mažojoje salėje vyks Vinilo vakaras. Pažintis su metalo žanru. „TAC.METAL MAYHEM“ albumo perklausa.

Viktoro Rudžiansko poezijos vakaras

Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 5, 3 aukšto salėje) 2019 lapkričio 21 d. 17.15 val. kauniečio Viktoro Rudžiansko, leidyklos „Kauko laiptai“ direktoriaus poezijos vakaras.