Asmeninės atvirukų kolekcijos paroda „Skaitantis žmogus“

2019 m. birželio 16 d.

Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 11) bibliotekininkės Virginijos Rakevičės asmeninės atvirukų kolekcijos paroda „Skaitantis žmogus“ parodos pristatymas.

Rengiant parodą „Skaitantis žmogus“, buvo panaudoti atvirukai, gauti iš Postkrosingo dalyvių bei mano pačios įsigyti užsienio kelionių metu. Esu bibliotekininkė, tad atvirukų temos – knyga mene, skaitantis žmogus – man labai artimos. Postkrosingo judėjime dalyvavau 5 metus ir dabar, po metų pertraukos, ketinu vėl grįžti prie šio malonaus hobio.

Postkrosingas – tai tarptautinis keitimosi atvirlaiškiais judėjimas, gimęs internete 2005 m. Jo autorius  – portugalas Paulo Magalhães, kuris mėgo gauti laiškus ir atvirukus iš artimųjų ir draugų, išsibarsčiusių po visą pasaulį. Postkrosingo tikslas – atvirukais sujungti žmones visame pasaulyje, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties, rasės ar įsitikinimų. Tai vienas iš būdų pažinti pasaulį – malonus, įtraukiantis, užvaldantis.

Norint tapti oficialiu atvirukų siuntėju, reikia užsiregistruoti specialioje interneto svetainėje. Tada gauname pašto adresą, kurio savininkas gali būti bet kas – nuo avių augintojo iš Škotijos ar anglų kalbos mokytojos iš Pietų Afrikos Respublikos iki IT specialisto iš Islandijos ar senjoro iš Japonijos. Adresai parenkami ir pateikiami tinklui priklausantiems žmonėms automatiškai, tad niekada nežinai, iš kurio pasaulio kampelio į tavo pašto dėžutę atkeliaus atvirukas.

Virginija Rakevičiūtė

Kiti renginiai

Zitos ir Žilvino Užkuraičių degustacinė paskaita-diskusija

Birželio 3 d. 17.15 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 5, 3 aukšto salė arba bibliotekos kiemelis) ajurvedinės mitybos specialistų Zitos ir Žilvino Užkuraičių degustacinė paskaita-diskusija apie psichikos ir fizinio imuniteto stiprinimą.

Renginys „Bendrauju su knyga“

Kovo 4 d. 11 val. Vaikų ir jaunimo skyriuje (Didžiosios rinkos a. 4) vyks renginys „Bendrauju su knyga“, pagal William Joyce knygą „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos“. Renginį ves Anželika Ševčiukienė ir Renata Miglinskienė.

Noros Ikstenos knygų pristatymas ir aptarimas

Vasario 29 d. 14 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 5, 3 aukšto salė) Latvijos rašytojos Noros Ikstenos knygų „Motinos pienas“ ir Gyvenimas yra gyvenimas“ pristatymas ir aptarimas.