Pradžia |  Bibliotekos el. katalogas | Duomenų bazės

Duomenų bazės


ebsco
Nuo lapkričio 2 d. iki gruodžio 2 d. visoms viešosioms bibliotekoms ir Nacionalinei bibliotekai atidaryta prieiga prie duomenų bazės EBSCO eBook Public Library Collection. Į duomenų bazę įeina virš 31 000 pavadinimų leidinių specialiai atriktų viešosioms bibliotekoms. Čia rasite grožinės literatūros, informacijos apie sveikatą ir grožį, žaidimus, laisvalaikį, pomėgius, religiją, o taip pat kulinarinius receptus, patarimus šeimos finansų klausimais ir kt.
LAUKIAME DUOMENŲ BAZĖS VERTINIMŲ

Duomenų bazę rasite prisijungę prie EBSCO platformos adresu search.ebscohost.com

infolexTai lietuviška teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir praktika. Čia galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt. Patarimus, kaip efektyviai naudotis INFOLEX paieškos sistema, rasite čia


naxos_muzic_library
Naxos muzikos biblioteka – didžiausia pasaulyje interneto klasikinės muzikos biblioteka. Šiuo metu ji siūlo transliacijos prieigą prie daugiau nei 106.080 CD su daugiau nei 1.543.100 grojaraščių. Kiekvieną mėnesį ši biblioteka pasipildo daugiau nei 800 naujų CD. Biblioteka siūlo išsamius Naxos ir Marco Polo katalogus, apimančius klasikinę muziką, džiazą, pop /roko muziką. Paieška vykdoma pagal kompozitoriaus pavardę, atlikėjo pavardę ar pavadinimą, kūrinio pavadinimą, kūrinio žanrą bei paieškos raktažodį. Išplėstinė paieška gali būti vykdoma pagal 11 paieškos kriterijų. Abonentai gali klausytis muzikos įrašų, susidaryti asmeninius grojaraščius. Šioje bazėje talpinamos garsinės knygos apie klasikinės muzikos ir operos istoriją, pateikiant klausymuisi skirtus pavyzdžius, daugiau nei 700 operų libretų, kompozitorių ir atlikėjų pavardžių tarimo vadovą, svarbių muzikinių terminų apžvalgą, muzikinių kūrinių analizes ir t.t.
Vienu metu šia duomenų baze gali naudotis ne daugiau 6 vartotojų. Nepavykus prisijungti, prašome kantriai palaukti.


credo
Šioje duomenų bazėje pateikiama informacija meno, mitybos, medicinos, psichologijos, socialinių mokslų, geografijos, teisės, muzikos, religijos, verslo, istorijos, literatūros, filosofijos, technologijų ir kitomis temomis. Joje sukaupta per 3 mln. viso teksto įrašų iš daugiau nei 600 žinynų, žodynų, enciklopedijų.
Čia galima rasti su ieškoma tema ar asmeniu susijusių straipsnių, apibrėžimų, vaizdų, vaizdo ir garso medžiagos, naujienų, taip pat – nuorodų į įvairius interneto šaltinius, prenumeruojamas duomenų bazes.

 

Laisvai prieinamos Lietuvos duomenų bazės

Virtualią elektroninio paveldo sistemą

Paieška ›

Bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų bankas, kuriame jau yra beveik 4,5 mln. puslapių itin vertingų senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnytinių metrikų, garso įrašų ir lietuvių literatūros klasikos kūrinių. Daugiau informacijos ›

U-PAVELDAS
Duomenų bazėje pateikiami susisteminti duomenys apie Argentinoje, Australijoje, Austrijoje, Baltarusijoje, Brazilijoje, Čilėje, Danijoje, Estijoje, Indijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Karaliaučiaus srityje, Kirgizijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Vengrijoje, Vokietijoje esantį Lietuvai reikšmingą nekilnojamąjį kultūros paveldą, kilnojamąsias kultūros vertybes, iškilių lietuvių tautybės asmenybių veiklą užsienyje ir t. t. Lietuvai reikšmingų kultūros paveldo vertybių, esančių užsienyje, paieška toliau tęsiama, o informacija nuolat pildoma.