Įvykę renginiai

Kūrybinio rašymo dirbtuvės finišavo tekstų skaitymais ir koncertu



„Kartais mums atrodo, kad mūsų gyvenamojoje aplinkoje nėra nieko įdomaus, viskas tas pats. Mūsų tikslas – parodyti, kad taip nėra“, – atidarydamas kūrybinio rašymo dirbtuves, kurių metu Kėdainių jaunimas ieškojo personažų ir istorijų, žadino savo ir skaitytojų vaizduotę, sakė rašytojas Rimantas Kmita.
 
Ilgai lauktos ir planuotos kūrybinio rašymo dirbtuvės Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko gegužės 13–15 dienomis, o kūrybiškas Kėdainių jaunimas savo darbais su klausytojais pasidalijo penktadienį, gegužės 17-ąją. Bibliotekos kiemelyje surengti per kūrybinio rašymo dirbtuves sukurtų tekstų skaitymai ir dalyvių apdovanojimai. Už bendradarbiavimą padėkota Kėdainių šviesiajai gimnazijai, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijai, VšĮ „Genas Kėdainiai“, leidyklai „Aukso žuvys“, UAB „Kėdainių mugės redakcija“.
 
Šie renginiai yra Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vykdomo projekto ,,Kūrybinio rašymo savaitė su rašytoju bibliotekoje“ dalis. Dirbtuvėse jaunieji kėdainiečiai rinkosi temas, mokėsi dirbti su istorine medžiaga, esančia knygose ir internete, ieškojo asociacijų tarp įvairių objektų: nuotraukų, faktų, vietų. Kūrybinio rašymo dirbtuves vedantis profesionalus rašytojas Rimantas Kmita, naudodamas įvairius pavyzdžius (štai kad ir dokumentinį serialą „Paskutinis šokis“ („The Last Dance“) apie krepšinio legendą Maiklą Džordaną), pasakojo apie personažų pasirinkimo ir kūrimo niuansus. Taip pat mokė įvairių pratimų, padedančių iš idėjos išrutulioti istoriją, pavyzdžiui, klausimų grandinės metodo. Vienas svarbiausių klausimų, padedančių kitu kampu pažvelgti į savo kuriamą pasakojimą, yra „O kas, jeigu?..“
 
15 valandų trukmės užsiėmimuose skirta laiko individualioms konsultacijoms, pasirinktos temos ir idėjos aptarimui. Kokias gi temas pasirinko dirbtuvių dalyviai? Pagrindiniais įkvėpimo šaltiniais tapo kunigaikščiai Radvilos, žydų ir škotų pėdsakai Kėdainiuose, išlikimo dramos maro ir suiručių metais, Šventybrasčio Barboros legenda, jauno žmogaus išgyvenimai tam tikru istoriniu laikmečiu ir kt.
 
Geriausiais kūrybiniais darbais išrinkti Lauros Savickaitės, Paulinos Šikšniūtės, Martynos Aušvicaitės, Rasuolės Juodžbalytės, Emilijos Izabelės Adomaitytės tekstai. Taip pat gerai įvertinti Kamilės Stočkutės, Justo Gomoliausko, Enrikos Dagytės, Rusnės Šarkiūniatės kūrybiniai darbai. Visus juos publikuos projekto partneris – naujienų portalas www.muge.eu.
 
Po skaitymų vyko jaunos atlikėjos ir dainų kūrėjos Mantville akustinis koncertas. Vilniuje gyvenanti, tačiau iš netolimų vietų – Krekenavos – kilusi Mantvilė Martusevičiūtė sužavėjo klausytojus aksominiu balsu ir jautriomis dainomis.
 
Bibliotekos įgyvendinamą projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba .

0001_skaitymai1_1716213227.jpg