Įvykę renginiai

Kvėpavimas ir meditacija plius rašymas – puikus rezultatas!Tuo įsitikino terapinio-kūrybinio rašymo dirbtuvių, kurios vyko bibliotekoje birželio 13–15 dienomis, dalyviai. Su rašymu besidominčiais suaugusiais kėdainiečiais dirbo žurnalistė, rašytoja, rašymo praktikų ir jogos mokytoja Eva Tombak.
Ji supažindino dalyvius su terapinio ir kūrybinio rašymo pagrindais, leido per atliekamas užduotis labiau pažinti save ir Kėdainių miestą. Užsiėmimai stiprino savęs, kaip kėdainiečio, identiteto suvokimą.
„Norint suprasti, apie ką galvojame, turime savo mintis išsakyti ir tuomet apmąstyti. Neapmąstytas gyvenimas nėra sąmoningas gyvenimas. Žmonės, kurie aprašinėja savo pojūčius, turi stipresnį imunitetą, geresnę fizinę ir mentalinę sveikatą, labiau pasitiki savimi. Sugeba atskirti paikus norus ir tai, ko mums iš tiesų reikia“, – dirbtuvių potyrius reziumavo rašytoja Eva Tombak.
Rašytojos, žurnalistės ir jogos mokytojos Evos Tombak vedamos dirbtuvės bibliotekoje prasidėjo kvėpavimo ir susitelkimo pratimais. Po to sekė įvairios rašymo užduotys, teorinė informacija. Eva Tombak supažindino, kuo naudingas ekspresyvusis rašymas, paragino per rašymo patirtį geriau pažinti save, ieškoti sąsajų tarp savo dabartinės savijautos ir praeities (vaikystės) patirčių, mokė pažvelgti į save iš šono. Kūrybiška užduotis buvo parašyti istoriją vien iš pirmųjų trijų abėcėlės raidžių.
Po pertraukos ir kvėpavimo pratimų dirbtuvių dalyviai ėmėsi Kėdainių temos. Teko ne tik sau įsivardinti, kuo patinka šis miestas, ką norėtųsi jame pakeisti, kaip jame jaučiamės, bet ir jį personifikuoti. Tai ne tik įdomi, bet ir nustebinusi užduotis – pasirodo, kėdainiečių sąmonėje (o gal, tikriau, pasąmonėje) miestą įkūnijantis asmuo turi daug panašių bruožų!
Per tris užsiėmimų dienas grupėje užsimezgė šiltas ryšys, palaikymas, vienas kito priėmimas, užsimezgė naujos įdomios pažintys ir kilo daug minčių ateičiai. „Ką išsinešiau aš!? Daugiau nei tikėjausi. Dar mąstau. Turiu labai daug minčių. Viena žinau jau dabar – tokių patirčių, žmonių, tokios bendrystės ir pasitikėjimo mums labai labai trūksta!“ – dirbtuvių įspūdžiais dalijosi dalyvė Indiana Jackevičienė.
Dirbtuvių dalyviai pasidalins savo kūrybiniais darbais su bendruomene bibliotekos svetainėje internete.
Terapinio-kūrybinio rašymo dirbtuvės yra bibliotekos vykdomo projekto „Sugrįžimai: kraštiečių kūrybos dienos Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė.
 
Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

0001_dirbtuves_1718812122.jpg