Įvykę renginiai

Susitikimas su kraštiete istorike dr. Vaida Kamuntaviečiene



Kraštietė istorikė Vaida Kamuntavičienė turi ne tik mokslininkės tyrėjos, bet ir lengvos plunksnos dovaną. Žinoma, viską vainikuoja kruopštus darbas ir gilus savo srities išmanymas. Todėl jos mokslinės monografijos apie Krakių bei Kauno moterų vienuolijas ne tik žavi istorinės medžiagos gausa ir pateikimu, bet įtraukia tarsi istorijos detektyvai, žadina vaizduotę, skatina diskutuoti.

Ir rimtai, ir šmaikščiai spalio 17-ąją pasikalbėjome apie vienuolių gyvenimą: nuo LDK laikų iki šių dienų. Apie moterų teises, feminizmą, pokyčius visuomenėje, moterų vienuolių veiklos suklestėjimo bumą tarpukario Lietuvoje, apie tikėjimo vaidmenį praeityje ir šiandien.

Aptartos trys humanitarinių mokslų daktarės, Kėdainių rajono savivaldybės įsteigtos Česlovo Milošo premijos laureatės Vaidos Kamuntavičienės knygos: „Sugrįžusi atmintis. Kauno bernardinių istorija ir vienuolyno ansamblis XVI a. pab. – XIX a.“ (su Aušra Vaisliauskiene, 2023), „Krakių kotryniečių vienuolynas: nuo dievotų bendruomenės iki lietuviškos kongregacijos“ (2019), „Kauno benediktinių vienuolyno tyrimai, 1 tomas. Kauno benediktinių vienuolyno istorija XVII-XX a. pradžioje“ (2016).

Šiose mokslo monografijose išsamiai išanalizuotos vienuolynų istorijos, aptartos fundacijos aplinkybės, regulos, sudarytos  vienuolių biogramos, pateiktas jų kolektyvinis paveikslas, išryškinta ekonominė situacija ir kasdieninis gyvenimas, atskleisti dvasingumo bruožai, reikšmė visuomenei.

„Vienuolynai manęs nepaleidžia“, – juokavo istorikė, šiuo metu tyrinėjanti dominikonų vienuolyno Kaune praeitį.
Dėkojame viešniai už įdomų pokalbį, o klausytojams ir klausytojoms – už susidomėjimą, klausimus ir pasidalijimą prisiminimais.

Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos nuotraukos

0001_20241017_181508_1729233979.jpg