Knygos

KAIP PASAKOTI ISTORIJAS VAIKAMSGebėjimas pasakoti istorijas yra labai senas žmonijos įgūdis, kuris yra ir puiki auklėjimo priemonė, padedanti šeimoms kurti sveikus santykius ir įveikti tėvystės iššūkius. Istorijos padeda vaikams valdyti emocijas, geriau suprasti sudėtingą pasaulį, kuriame gyvename, ir įsiminti gyvenimo pamokas, o taip pat didina empatiją, gerina žodyną, susikaupimą ir praplečia vaizduotę. Dar svarbiau, kad pasakojimas ugdo turtingą ir prasmingą ryšį tarp pasakotojo ir klausytojo, stiprina vaikų ir tėvų santykius bei tarpusavio pasitikėjimą.
Knygoje „Kaip pasakoti istorijas vaikams“ Silke Rose West ir Joseph Sarosy, turintys didelę vaikų auklėjimo patirtį, iš pagrindinių gero pasakojimo ingredientų sudarė metodą, kuris gali kiekvieną žmogų paversti tobulu istorijų pasakotoju. Jų siūlomose technikose pasitelkiami įvykiai, veikėjai ir daiktai iš realaus jūsų vaiko kasdienio gyvenimo. Tokie siužetai yra atpažįstami ir patrauklūs.
Iš neurologų, psichologų ir evoliucijos teoretikų žinome, kad pasakojimas nėra vien tik įdomus užsiėmimas. Tai pažintinis įrankis, kurį žmonės sukūrė dalydamiesi informacija, siekdami išlaikyti dėmesį ir stiprindami tarpusavio pasitikėjimą. Laimei, mums nereikia specialių mokslų, kad galėtume jį tinkamai naudoti. Kiekvienam iš mūsų gebėjimas pasakoti ateina natūraliai.
Taikydami aiškų metodą, pavyzdinius pasakojimus ir praktinius pratimus, knygos „Kaip pasakoti istorijas vaikams“ skaitytojai sužinos svarbiausius gero pasakojimo etapus bei jų rūšis: pasakojimai gali mokyti, raminti ar jaudinti.

0001_kaip-pasakoti-istorijas-vaikams_1633330827.jpg