Knygos

PAŽĮSTAMAS IR NEPAŽĮSTAMAS LIONGINAS ŠEPKALionginas Šepka gimė 1907 m. Rokiškio r. Šiaudinės kaime, vargingoje valstiečių šeimoje. Jo motina garsėjo kaip puiki dainininkė ir dainų kūrėja. Elžbieta Šepkienė pati mokė vaikus rašto, sekmadieniais vesdavosi į bažnyčią. Ten išgirsti Evangelijos žodžiai giliai įkrito Lionginui į širdį. Ėmęs drožti, didžiulius medžio plotus, padengdavo juos prisimintais ir atkurtais Šv. Rašto tekstais. Vėliau L. Šepka, pasinėręs į kūrybą, nesidomėjo ir nesirūpino buities dalykais, maisto sušelpdavo kaimynai ir geri žmonės.
Būdamas vienumoje ir varge jis sukūrė vertingiausius savo kūrinius. Jį ypač išgarsino Švč. Mergelės Marijos ir Kristaus skulptūros. Žmogaus dydžio skulptūrų plokštumos užpildytos įvairiais ornamentais. Jis yra naujo, lietuviško, ornamento kūrėjas.
Liongino Šepkos asmenybė domino daugelį menotyrininkų, rašytojų, fotografų, žurnalistų, žygeivių. Dar jam gyvam esant parašyta daugybė straipsnių apie jo kūrybą ir gyvenimą.
„Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“ – tai kvietimas atvykti į Rokiškį ir pamatyti originalią Liongino Šepkos drožinių ekspoziciją, kuri lankytojams palieka nepamirštamą įspūdį.

0001_pazistamas-ir-nepazistamas-lionginas-sepka_1684935715.jpg