Knygos

ŽMOGUS, KURIS ŽAIDĖ SU UGNIMIKnygoje „Žmogus, kuris žaidė su ugnimi“ Jan Stocklassa dėlioja rašytojo Stiego Larssono surinktas dėlionės dalis, kad galėtų sekti pilnu intrigų, šnipinėjimo ir sąmokslų keliu, kuriuo pradėjo eiti vienas garsiausių pasaulio trilerių rašytojų, mėgindamas išsiaiškinti tikrą nusikaltimą.
 „Millennium“ serijos romanų autorius Stiegas Larssonas nusprendė išsiaiškinti paslaptį, kurios iki šiol dar niekas nesugebėjo atskleisti. Prieš savo mirtį autorius mėgino išsiaiškinti paslaptį, daug sensacingesnę  nei aprašytos jo romanuose – Švedijos ministro pirmininko Olofo Palme‘ės nužudymą 1986 m. vasario 28-ąją. Pirmą kartą istorijoje nebuvo surastas valstybės vadovo, nušauto viduryje Stokholmo gatvės, žudikas.
Rašytojas Stiegas Larssonas, sukūręs daugybę literatūrinių piktadarių, gerai pažinojo realų nusikaltėlių pasaulį ir buvo gerai išstudijavęs dokumentus apie ekstremistinių organizacijų veiklą visame pasaulyje. Daug metų jis kaupė įrodymus, siejančius teroro aktus su, jo manymu, „viena iš labiausiai stulbinančių žmogžudysčių bylų“. Po rašytojo mirties jo archyvas buvo pamirštas, kol žurnalistui Janui Stocklassa‘i buvo suteikta išskirtinė prieiga prie slapto Larssono projekto.

0001_zmogus-kuris-zaide-su-ugnimi_1657614966.jpg