Knygos

ŽMONIJOS GERUMASNyderlandų mąstytojas Rutger Bregman savo filosofinėje knygoje „Žmonijos gerumas“ dalijasi novatoriškomis idėjomis apie žmogaus prigimtį. Šimtus metų esame įsitikinę, kad žmogus yra blogas, tačiau žongliruodamas įtikinamais pavyzdžiais ir argumentais Rutger Bregman keičia šią prielaidą.
Vienas gajus įsitikinimas suvienijo kairiuosius ir dešiniuosius, psichologus ir filosofus, senovės mąstytojus ir šių dienų politikus. Tai yra prielaida, kad žmonės iš prigimties blogi. Žmogus yra žvėris, sakė karaliai. Nusidėjėlis, antrino kunigai. Egoistas, teigė buhalteriai. Šimtmečius Vakarų kultūrą formavo tikėjimas žmogaus tamsiąja prigimtimi, o niūrios naujienų portalų antraštės kiekvieną dieną užtvirtina šį įsitikinimą.
O jei mes visą laiką klydome? Knygos „Žmonijos gerumas“ autorius Rutger Bregman analizuoja naujausias psichologijos, ekonomikos, biologijos ir archeologijos įžvalgas bei veda skaitytojus į kelionę per Vakarų civilizacijos istoriją. Knygoje rasite pamąstymų įvairiomis temomis. Kodėl mūsų rūšis užkariavo žemę? Kaip paaiškinti didžiausius žmonijos nusikaltimus? Ar mes tikrai esame linkę į blogį?

0001_monijos-gerumas_1633331169.jpg