„Knygų Kalėdos“

2018 m. lapkričio 15 d.

Knygų Kalėdos

Jau aštuntą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime knygų Lietuvos bibliotekoms. „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms ir prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo. Kasmet vis pilnėjančios apskričių, viešųjų centrinių bibliotekų ir kaimo filialų, mokyklų bibliotekų lentynos ir gausėjančios skaitytojų gretos įrodė, kad lietuviai – skaitanti tauta. Tačiau šimtams žmonių visoje Lietuvoje tenka laukti eilėje, kad galėtų perskaityti norimą knygą.

Ilga, kartais net dešimčių skaitytojų, laukiančių vieno bibliotekos turimo populiarios knygos egzemplioriaus, eilė reiškia, kad norimą knygą gali tekti perskaityti tik po kelių mėnesių ar metų. Todėl šiemet akcijos draugai kviečiami dovanoti laukiamiausių knygų savo bibliotekai! Kiekviena akcijoje dalyvaujanti biblioteka skelbia sąrašą pačių reikalingiausių knygų, kurių ypač laukia skaitytojai. Padovanoję net ir vieną knygą iš Jūsų bibliotekos pateikto sąrašo, galite ne tik sutrumpinti eilę, bet ir padėti stiprinti skaitymo įgūdžius, gausinti skaitytojų gretas. Lietuvos šimtmečio proga stiprinkime skaitymo kultūrą – tai, kas mus lydėjo kelyje į laisvę.

Apsilankę svetainėje knygukaledos.lt rasite, kokių knygų labiausiai laukia bibliotekos. Apsidairykite – galbūt Jūsų namų ir akcijos partnerių – knygynų – lentynose esančios knygos yra laukiamos ir reikalingos kitame Lietuvos krašte? Turimą arba naujai nupirktą knygą galima nunešti iki savo bibliotekos arba palikti knygyne užrašius, kam ji dovanojama. Akcijos partneriai pasirūpins jos pristatymu skaitytojams!

Daugiau informacijos rasite svetainėje knygukaledos.lt ir socialinėje paskyroje „Facebook“ @knygukaledos. Pasidalinkite gerąja patirtimi ir su kitais – papasakokite apie dovanojamą knygą socialiniuose tinkluose naudodami grotažymę #KnygųKalėdos.

Dovanokime laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms. Kurkime akciją „Knygų Kalėdos“ kartu!

​Akcija vyks iki sausio 6 dienos.

Informacija ir nuotrauka iš interneto svetainės knygukaledos.lt

 

KNYGŲ  KALĖDOS

Černiauskaitė S.L. Benedikto slenksčiai – V:: Alma litera,2017

Juknaitė V. Išsiduosi balsu  – V.:LRS, 2015

Ivaškevičius M. Madagaskaras –V.:Apostrofa, 2012

Sabaliauskaitė k. Silva rerum T.3 – V.: Baltos lankos, 2014

Sepetys R. Druska jūrai – V.: Alma littera, 2016

Sepetys R. Nelengvu keliu –V.: Alma littera, 2013

Tiškevič B. Vyvenimas – V.:BALTO, 2018

Link Ch. Lapių slėnis – V.: Alma littera, 2018

Finn A.J. Moteris lange- V.: Baltos lankos, 2018

Bjork S. Aš keliauju viena – V.: Alma littera, 2018

Horst G.L. Urvinis žmogus  – V.:Baltos lankos, 2018

Souad  Sudeginta gyva – V.: Alma littera, 2012

Betts Ch. Karalienės siuvėjos paslaptis –V.:Alma littera, 2018

Lonsdale K. Kas liko nutylėta – V.:Alma littera, 2018

Rosnay T. Saros raktas – V.:Alma littera, 2018

Doughty L. Akligatvis – V.:Alma littera, 2018

Harper J. Sausra – V.: Baltos lankos, 2018

Harari Y.N. Sapiens:glausta žmonijos istorija  – V.:Kitos knygos, 2016

Harari Y. N. Homo deus: glausta rytojaus istorija – V.: Kitos knygos, 2018

Knausgard K.O. Mano kova  – V.: Baltos lankos ,2018

Miranda M. Tobula nepažįstamoji- V: Kitos knygos, 2018

Mažylis L. 99 metai po įvykio –Kaunas, Šviesa, 2018

R.Šepetys Tarp pilkų debesų – V. Alma litera, 2011

A.Lindgren Pepė ilgakojinė – V.Garnelis, 2009

DĖKOJAME

Kitos aktualijos

Kviečiame aplankyti naujas viešosios bibliotekos erdves

Kviečiame aplankyti naujas viešosios bibliotekos erdves, esančias Didžiosios Rinkos aikštėje, name Nr.4. Laukiame Jūsų rugsėjo – gegužės mėn. 11-19 val. (I-V), 10-17 val. (VI), birželio – rugpjūčio mėn. 10 – 18 val. (I-V), 9 – 16 val. (VI). Paskutinis mėnesio penktadienis – švaros diena. Įėjimas iš kiemo, nuo evangelikų reformatų bažnyčios pusės

Susitikimas su knygų vaikams rašytoju, iliustratoriumi Kęstučiu Kasparavičiumi

Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Pajieslio filiale rugsėjo 25 d. įvyko pirmas projekto „Su knyga nebūsi vienišas“, kurį finasuoja Kėdainių rajono savivaldybė, renginys – susitikimas su knygų iliustratoriumi, vaikų knygų rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi „Apie šį bei tą“

Praūžė žaidybinimo mokymai „Žaidybinimo dirbtuvės“

2018 m. birželio 20 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (KAVB) praūžė žaidybinimo mokymai „Žaidybinimo dirbtuvės“, kuriuose kartu su Kauno regiono bibliotekų specialistais dalyvavo ir Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vikaičių filialo bibliotekininkė Stanislava Kuprienė ir Dotnuvos filialo vyresn. bibliotekininkė Virginija Bagdonienė.