Kviečiame į režisierės ir aktorės Birutės Mar solo spektaklį „Unė“

2019 m. balandžio 7 d.

Balandžio 11 d. 17.15 val. kviečiame į režisierės ir aktorės Birutės Mar solo spektaklį „Unė“, sukurtą aktorės Unės Babickaitės dienoraščių motyvais.

Unė Babickaitė-Graičiūnienė (1897–1961) – viena žymiausių lietuvių tarpukario aktorių, taip pat režisierė. Slapyvardis – Uné Baye, tikrasis vardas Uršulė. Lietuvių kultūros istorijai svarbi kaip žymi Lietuvos vardo ambasadorė užsienyje – dirbusi JAV bei įvairiose Europos šalyse, ten užmezgusi daug kontaktų su įvairiais kultūros ir meno žmonėmis. Vėliau įdėjusi daug pastangų, bandydama pasidalinti kultūrine patirtimi su kitais lietuviais, visą gyvenimą bandžiusi prisidėti prie tautiečių lavinimo, kultūros kėlimo. Une Babickaitę praminė Balys Sruoga, o šiame žodyje – Unė (nuo lotyniškojo unus – vienas, vienintelis) – slypi ir aktorės gyvenimo modelis. Ji buvusi unikali, vienintelė.

Bilieto kaina – 7€, senjorams, moksleiviams – 5€

Kiti renginiai

Edukacinis renginys „Per edukacines veiklas pažinkime neregimą pasaulį“

Gegužės 13 d. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje vyko edukacinis renginys „Per edukacines veiklas pažinkime neregimą pasaulį“, kurį organizavo VŠĮ „Verslas ar menas“ įgyvendinant tuo pačiu pavadinimu projektą, kuris vykdomas pagal 2019 m. Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą programą „Ugdymas kultūra: kultūros edukacija“.

Gamtos išteklius tausojantis vartojimas

Tausus vartojimas ir gamyba – veiksmingesnis gamtos išteklių ir energijos vartojimas ir išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio bei kitokios žalos aplinkai mažinimas. Visa tai galima pasiekti prekes gaminant bei paslaugas teikiant ir vartojant tokiu būdu, kuris mažiausiai kenktų aplinkai.

Edukacinis renginys „Per kūrybines edukacines veiklas pažinkime neregimą pasaulį“

Gegužės 13 d. 11 val. vaikų ir jaunimo skyriuje edukacinis renginys „Per kūrybines edukacines veiklas pažinkime neregimą pasaulį“.
Renginyje vaikai sužinos apie neregių žmonių gyvenimą, apie leidyklos „Verslas ir menas“ knygas, kurias gali skaityti regintys ir neregiai kartu, kaip neregiai supranta pasaulį ir knygose esančias iliustracijas.

Poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis TYLOS SODAI

Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje Didžiosios Rinkos a. 5 (III a. salė) birželio 19 d. 17.15 val. poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis TYLOS SODAI. (pagal J. Marcinkevičiaus, D.Kajoko, J.Strielkūno, R.Katinaitės-Lumpeckienės, B.Mar, M.Martinaičio, P.Širvio kūrybą)

Susitikimas su vienui populiariausiu vaikų rašytoju Tomu Dirgėla

Balandžio 3 d. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje svečiavosi vienas populiariausių vaikų rašytojų Tomas Dirgėla. Kadangi dieną prieš tai buvo švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, tai ta proga renginio pradžioje buvo pasveikinti geriausi vaikų ir jaunimo skyriaus skaitytojai/