Poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis TYLOS SODAI

2019 m. gegužės 7 d.

Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje Didžiosios Rinkos a. 5 (III a. salė) birželio 19 d. 17.15 val. poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis TYLOS SODAI. (pagal J. Marcinkevičiaus, D.Kajoko, J.Strielkūno, R.Katinaitės-Lumpeckienės, B.Mar, M.Martinaičio, P.Širvio kūrybą)

Scenarijaus autorė ir režisierė  Birutė Mar

Dalyvauja: aktorė Birutė Mar ir birbynininkas Egidijus Ališauskas

Bilieto kaina -7 €, moksleiviams ir senjorams -5 €.  Iš anksto įsigyti galima bibliotekoje

„Tylos sodai“ – poezijos ir muzikos improvizacijų programa pagal Just.Marcinkevičiaus, D.Kajoko, J.Strielkūno, M.Martinaičio, P.Širvio, R.Katinaitės Lumpeckienės, Birutės Mar eiles;  meditacija, apjungianti netikėtų sąskambių muziką bei kviečianti klausytojus kartu pabūti kūrybos erdvėje, kur iš čia ir dabar tvyrančios bendros tylos gimsta žodis ir muzika…

„Tylos sodų“ sumanytoja Birutė Mar (Marcinkevičiūtė) – teatro ir kino aktorė, režisierė, poetė gimė 1969m. Kaune. Aktorinio meistriškumo ir režisūros studijas baigė Sankt Peterburgo Teatro, Muzikos ir Kino institute Rusijoje. Japonų Noh teatro ir šokio mokėsi Tokijo Noh Kita mokykloje. Nuo 1994m. menininkė dirba Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, taip pat kuria vaidmenis kituose Lietuvos teatruose bei kine.

Birutė Mar žinoma kaip viena įdomiausių poezijos interpretatorių Lietuvoje, apdovanota festivalio „Poezijos pavasaris“ prizu kaip geriausia aktorė-skaitovė. Birutės Mar kūryboje svarbią vietą užima individualios raiškos eksperimentiniai projektai ir monospektakliai, apjungiantys teatrą, muziką, poeziją ir šokį, savaip interpretuojantys asmenines patirtis, įvairių kultūrų  įtaką. Birutės Mar monospetakliai  („Žodžiai smėlyje“, „“Meilužis“, „Poetė“, „Antigonė“, „Unė“)   yra pelnę daug tarptautinių apdovanojimų. Ji taip pat kuria poeziją, prozą, pjeses, libretus operoms.

Egidijus Ališauskas – žinomas Lietuvos birbyninkas solistas, tarptautinių konkursų laureatas, įrašęs ne vieną

Kiti renginiai

Edukacinis renginys „Per edukacines veiklas pažinkime neregimą pasaulį“

Gegužės 13 d. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje vyko edukacinis renginys „Per edukacines veiklas pažinkime neregimą pasaulį“, kurį organizavo VŠĮ „Verslas ar menas“ įgyvendinant tuo pačiu pavadinimu projektą, kuris vykdomas pagal 2019 m. Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą programą „Ugdymas kultūra: kultūros edukacija“.

Gamtos išteklius tausojantis vartojimas

Tausus vartojimas ir gamyba – veiksmingesnis gamtos išteklių ir energijos vartojimas ir išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio bei kitokios žalos aplinkai mažinimas. Visa tai galima pasiekti prekes gaminant bei paslaugas teikiant ir vartojant tokiu būdu, kuris mažiausiai kenktų aplinkai.

Edukacinis renginys „Per kūrybines edukacines veiklas pažinkime neregimą pasaulį“

Gegužės 13 d. 11 val. vaikų ir jaunimo skyriuje edukacinis renginys „Per kūrybines edukacines veiklas pažinkime neregimą pasaulį“.
Renginyje vaikai sužinos apie neregių žmonių gyvenimą, apie leidyklos „Verslas ir menas“ knygas, kurias gali skaityti regintys ir neregiai kartu, kaip neregiai supranta pasaulį ir knygose esančias iliustracijas.

Susitikimas su vienui populiariausiu vaikų rašytoju Tomu Dirgėla

Balandžio 3 d. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje svečiavosi vienas populiariausių vaikų rašytojų Tomas Dirgėla. Kadangi dieną prieš tai buvo švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, tai ta proga renginio pradžioje buvo pasveikinti geriausi vaikų ir jaunimo skyriaus skaitytojai/

Kviečiame į režisierės ir aktorės Birutės Mar solo spektaklį „Unė“

Balandžio 11 d. 17.15 val. kviečiame į režisierės ir aktorės Birutės Mar solo spektaklį „Unė“, sukurtą aktorės Unės Babickaitės dienoraščių motyvais. Unė Babickaitė-Graičiūnienė – viena žymiausių lietuvių tarpukario aktorių, taip pat režisierė. Slapyvardis – Uné Baye, tikrasis vardas Uršulė.