Renginiai

Aktorė Virginija Kochanskytė pristatys Henriko Radausko poezijos vakarą „Kelyje į Eldorado”Gegužės 5d. 17 val.
Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje,
Didžiosios rinkos a. 5, 3 a. Salėje
Virginija Kochanskytė pristatys Henriko Radausko poezijos vakarą „Kelyje į Eldorado”.
Muzikuos Laima Žilytė (vokalas, gitara).

Henrikas Radauskas
Poetinė impresija
H. Radausko poezija
Poetų Alfonso Nykos-Niliūno, Bernardo Brazdžionio, literatūros kritikių Viktorijos Daujotytės ir Viktorijos Skrupskelytės mintys apie H. Radausko kūrybą.

Poezija, poetų bičiulių fragmentiški pasisakymai apie H. Radausko kūrybą, aktorės autorinės eilėraščių interpretacijos klausytojus veda poeto gyvenimo ir kūrybos keliais.
Tai tikslinga provokacija išlaisvinti mintis ir jausmus tekstų asmeninei interpretacijai, o taip pat ir puikius pagundymas susidomėti poezija, kuri, išties, liudija ne tik poeto, bet ir skaitančiojo asmenines patirtis.

Programos trukmė 1.10 min. Mokykloje - 45 minutės.
Scenarijaus autorė - Virginija Kochanskytė,
aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė.
Literatūrologė Aistė Birgėrė:
„Paklausta, kas skatina su įvairiomis koncertinėmis programomis nepailstant lankyti atokiausias Lietuvos vietas ir taip, tarsi, atlikti dabar nemadingą švietėjišką misiją, aktorė Virginija Kochanskytė suglumo: „Kiekvieno autoriaus kūrybos interpretaciją, o juo labiau didesnės programos ruošimą, suvokiu, kaip slaptą sielų „sutartį“ su skaitomu kūrėju. Tos „sutarties“ džiaugsmą, paslaptį, nežinomos kelionės, į kurią leidžiamės, geidulį, noriu atverti klausytojams. Šis atvėrimas man visuomet buvo svarbiausias, visiškai tas pats, kur ir kada įvykstantis. Beje, tame ir yra aktoriaus misija. Ir malonumas, kai jauti, kad tavo išgyvenimai žmonėms reikalingi, kad tampa laimingesni išgirdę. Tai savotiškas dvasinis suokalbis, bendro atsivėrimo su žiūrovais džiaugsmas.”
„Kas man yra poezijos skaitymas?-klausia aktorė ir atsako: klausausi eilėraščio erdvės, ritmo, nuotaikos, kurioje lyg pumpuras išsprogsta poezija. Poezija -tai ir fonetikos muzika. Man įdomu, smagu tarti patį žodį, garsus, sakyti žodžius, kuriuose savaime yra prasmė. Man svarbu, kad visa tai, ką nuostabaus patiriu prisilietimuose prie didelės poezijos, prie iškilių asmenybių, išgirstų ir patirtų kiti, kuriems to reikia.”
Kiekviena aktorės programa- tai dar nepažįstamo-atvėrimas sau ir kitiems. Tiems, kurie laukia, domisi, tiki...Ji sako, kad tai- „brandina ir provokuoja aktyviam gyvenimui“. Taip, aktoriaus kūrybos žavesys, unikalumas ir slypi nepakartojamam, intensyviam akimirkos išgyvenime.“

0001_05_05_kochanskyte_rgb-01_1651057022.jpg