Renginiai

Knyga rekordininkė – susitikimas su autore, tekstų skaitymai ir „kvapų biblioteka”



Toks netikėtas šis pavasaris. Pavasaris, parodęs, kokia brangi kiekviena akimirka. 
Parodęs, kokia dovana yra gyventi, kvėpuoti, gerti kavą ir aromatingą arbatą, skaityti protingas, džiugias, liūdnas, keistas knygas, užuosti pasaulį, susitikti, bendrauti.
Balandžio 28 d., ketvirtadienį, 17 val. bibliotekos III aukšto salėje jūsų lauks intriguojantis susitikimas su Kėdainiuose šaknų turinčia rašytoja Jūrate Norvaišiene (jos tėvelis, žinomas kalvis Česlovas Pečetauskas kilęs iš Šlapaberžės, o jo brolis gyvena Kėdainiuose. Gėlainių kapinėse ilsisi rašytojos seneliai) bei jos ypatinga knyga „Vienos raidės istorijos”.
Nepaprastų  tekstų sklidiną knygą 2021 m. pabaigoje išleido leidykla „Skanios knygos”. Šios istorijos išskirtinės tuo, kad yra parašytos ypatingu, rašytojų labai retai naudojamu būdu. Paskaitę nustebsite, koks turtingas ir daug galimybių teikiantis lietuvių kalbos žodynas!
Šių metų Vilniaus Knygų mugės metu, specialiame renginyje „Vienos raidės istorijų” autorei Jūratei Norvaišienei įteiktas diplomas, liudijantis, kad knyga pateko į Lietuvos rekordų sąrašą kaip „Daugiausia istorijų – 24 – papasakotų vartojant žodžius, prasidedančius ta pačia raide“.
Tekstus skaitys bibliotekos savanorė Agnė Virkutytė, Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurse laimėjusi III vietą.
Kodėl dažnai sakome: „Tuojau sužinosim, kuo KVEPIA visa ši istorija“? Kaip istorijos, pasakojamos knygose, siejasi su aromatų kompozicijomis kvepalų flakonuose? Kaip literatūra, personažai, istoriniai įvykiai įkvepia kvepalų kūrėjus ir kas iš to išeina?  Klausimai, atsakymai ir ypatingų kvepalų „degustacija“ su parfumerijos edukatore, lietuvių parfumerių kūrinių ekspozicijos „Scent Syndicate“ prodiusere Edita Vigelyte.
Susitikime prie knygų, aromatų ir draugiškų pokalbių!
 
Vakaro metu knygas su autorės dedikacija ir aromatus galėsite išbandyti bei įsigyti.

Gros akordeonu Nojus Dautartas, mokytoja Rasa Gužauskaitė Babilienė.

0001_04_28_vienos_raides_istorija_rgb-01_1650358317.jpg