Renginiai

L. Donskio knygos „Man skauda“ pristatymasSausio 20 d., penktadienį, 17 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje kviečiame į filosofo, eseisto, pedagogo, visuomenininko, politiko, šviesios atminties Leonido Donskio vėlyvųjų tekstų rinktinės „Man skauda“ („Tyto alba“, 2022) pristatymą.
 
Renginyje dalyvaus knygos sudarytoja žurnalistė, visuomenininkė Birutė Garbaravičienė, filosofo žmona Jolanta Donskienė, dokumentikos fotografas Artūras Morozovas. Pokalbį modernuos politologas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, publicistas Donatas Puslys.
 
Išskirtinės erudicijos, tolerancijos ir tvirtų moralinių vertybių asmenybės netektis prieš šešerius metus atvėrė tuštumą viešajame intelektualiajame gyvenime, artimųjų ir kiekvieno L. Donskį pažinojusio žmogaus širdyje. Iki šiol jaučiama, kad trūksta filosofo įžvalgų, ypač – šiandien taip stipriai pasikeitusiame pasaulyje. Trūksta mokėjimo kalbėtis, pagarbos kitam, tikrosios, o ne paviršutinės tolerancijos ir tvirto vertybinio stuburo.
 
Todėl knygos „Man skauda“  atsiradimą, kaip sakė jos sudarytoja, žinoma žurnalistė, filologė, visuomenės veikėja, buvusi LRT laidos „Be pykčio“ redaktorė B. Garbaravičienė, paskatino noras ir pareiga sudėti į vieną leidinį ir šiandien aktualius, galbūt net pranašiškus filosofo tekstus, mokančius išminties bei tolerancijos. Knygos pavadinimas – tai sutrumpinta citata „Man skauda dėl kitų, vadinasi, esu“ iš L. Donskio teksto. Filosofo tekstai labai tinkami šiandien, pranašiški ir gilūs, jautrūs, moralūs.
 
Ši knyga – tarsi laiškas mūsų laikams. Tad knygos pristatyme laukiami visi Leonido Donskio tekstų bei išminties pasiilgę skaitytojai. Renginys vyks M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje, adresu Didžiosios Rinkos a. 4, Kėdainiai. 
 
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Vaizdo medžiaga gali būti naudojama renginio viešinimo tikslais.
 

0001_01_20_donskis_a4-01_1673248507.jpg