Renginiai

Susitikimas su rašytoju, dramaturgu, aktoriumi Alvydu ŠlepikuGruodžio 2 d., penktadienį, 17 val. kviečiame į susitikimą su žinomu poetu, prozininku, scenaristu, aktoriumi ir režisieriumi Alvydu Šlepiku.
 
„Alvydas Šlepikas (g. 1966) – vienas iš šiuolaikinių Lietuvos rašytojų, kurie taip pat yra ir visų galų meistrai – migruoja tarp literatūros, teatro, kino ir televizijos pasaulių. Jis poetas, romanistas, dramaturgas, scenarijų autorius, aktorius ir režisierius. Aktyviai dalyvauja šalies teatro gyvenime, yra lietuvių „PEN“ centro ir Lietuvos rašytojų sąjungos narys. <...> Tiek A. Šlepiko poezijai, tiek prozai būdingas gyvas, vaizdingas stilius, subtili praeities ir dabarties sampyna. Netikėtus jo personažų likimo posūkius ir veiksmus paaiškina kontekstas iš praeities, o psichologinį jų portretą brėžia gyvoji aplinka – tiek bendra jos nuotaika, tiek istoriniai faktai.“ ( lithuanianculture.lt inf.)
 
Už eilėraščių rinktinę „Mano tėvas žūsta“ rašytojui skirta Jotvingių premija, už eilėraščių rinkinius „Taika tavo kraujui“ ir „Tylos artėjantis“ pelnė Zigmo Gėlės ir J. Lindės-Dobilo premijas, už novelių rinkinį „Lietaus dievas“ – Petro Cvirkos literatūros premiją. Daugiausia apdovanojimų rašytojas pelnė už romaną „Mano vardas – Marytė“. Kūrinys išrinktas 2012-ųjų „Metų knyga“, apdovanotas Jono Marcinkevičiaus, Rašytojų sąjungos bei Patriotų premijomis. Knyga sulaukė didelio tarptautinio susidomėjimo ir puikių recenzijų užsienio spaudoje. Ji išversta į latvių, estų, lenkų, anglų, vokiečių, olandų ir ukrainiečių kalbas. Už šį romaną autorius 2018 m. buvo apdovanotas Georgo Dehio premija Vokietijoje. Didžiojoje Britanijoje kūrinys pateko į leidinio „The Times“ sudarytų geriausių 2019 m. knygų sąrašą.
 
A. Šlepikas savo gyvenimą paskyrė ne tik knygoms. Dar viena jo aistra – filmai. Menininkas režisavo vieną pirmųjų romantinių komedijų Lietuvoje „Moterys meluoja geriau. Kristina“.
2008 m. A. Šlepikui skirtas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimas už geriausią scenarijų – pripažinimą atnešė 4 sezonų serialas „Nekviesta meilė“.

0001_12_02_slepikas_a4_rgb-01_1669401332.jpg