Renginiai

Svečiuose leidykla „Homo liber“ su naujausiomis knygomis ir novelistu Danieliumi MušinskuMikalojaus viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 5) balandžio 7 d. 17.30  svečiuose leidykla „Homo liber“ su naujausiomis knygomis ir novelistu Danieliumi Mušinsku (Vilnius). Autorių pristatys leidyklos vadovas kraštietis Vilius Gužauskis.

Renginyje muzikuos Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas Robertas Šulcas ir jo mokinys Žygimantas Krasauskas (saksafonai), akomponuos Edita Sasnauskienė.
 
25-erius metus veikianti leidykla „Homo liber“ (lot. laisvas žmogus) gausiai verčia italų, norvegų, estų, ukrainiečių ir daugelio kitų šalių literatūros kūrinius, tačiau save iš esmės suvokia kaip lietuvių literatūros leidėjus. Jie dažnai renkasi tuos autorius, kurie bėgant laikui pasijuto kiek atstumti kitų leidyklų, bendradarbiauja su puikiai pažįstamais vyresnės kartos rašytojais, kurie į leidėjus dažniausiai kreipiasi patys. Per metus išleidžianti nuo 20 iki 30 knygų, „Homo liber“ taip pat stengiasi pristatyti bent porą debiutuojančių rašytojų ir dailininkų. Kai kurie jų, pradėję savo knygų leidybą būtent šioje leidykloje, šiandien jau yra ne vienos knygos autoriai, Lietuvos rašytojų sąjungos nariai.   Poezija sudaro trečdalį visų leidyklos leidžiamų knygų. Vyrauja nedideli šio žanro leidinių tiražai – po 300 ar 500 vienetų.

Danielius Mušinskas – prozininkas, lakoniškos novelės kūrėjas, Žemaitės (1988), Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (2007) literatūrinių premijų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos (2006) laureatas. Suskaičiavus išleistas D. Mušinsko novelių knygas: „Kol išaušta rytas“ (1979), „Mėlynų dilgėlynų naktis“ (1982), „Šviesa virš Tausalo“ (1987), „Gyvenimas kaip alibi“ (1991), rinktinė „Kalno saugotojas“ (2006) – „Vainiko pynimas“ būtų šeštas rinkinys. Daugelis „Vainiko pynimo“ novelių parašytos anksčiau, bet knygose iki šiol nebuvo publikuotos. Tai originalios ir patrauklios savito žemaitiško humoro ir išminties kupinos istorijos. Jų herojui svetimas šiuolaikinis industrializacijos ir besaikio vartojimo paveiktas pasaulis, jis stojiškai atsisveikina su tuo, kas gyvenime nuolat baigiasi, ir neturi iliuzijų ką nors sustabdyti arba pakeisti.
 

0001_04_07_danielius_musinskas_rgb2-01_1649232309.jpg