Susitikimas su poetu, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Aidu Marčėnu

2018 m. balandžio 8 d.
Aidas Marčėnas

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje balandžio 20 d. 17 val. susitikimas su poetu, 2005 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Aidu Marčėnu.

18 val. Anykščių, Ukmergės ir Kėdainių literatų poezijos skaitymai ir dainuojamoji poezija.

Aidas Marčėnas (g. 1960 m. rugsėjo 24 d. Kaune) – lietuvių poetas, kritikas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys, Nacionalinės premijos laureatas.

Periodikoje yra bendradarbiavęs kaip literatūrinės spaudos apžvalgininkas. Mėnraštyje Metai, savaitraščiuose Literatūra ir menas, Šiaurės Atėnai yra paskelbęs daug eseistinių lietuvių literatūros apžvalgų ir kritinių straipsnių apie įvairius jos autorius, reiškinius. Lietuvių poezijoje atgaivino soneto žanrą.

Biografija

Gimė Kaune, tačiau nuo 1964 m. gyvena Vilniuje. Jaunystę praleido „gorkyne“ (taip vadinta M. Gorkio, dabartinė Pilies ir Didžioji g. Vilniuje), kur būriuodavosi vadinamasis „alternatyvus“ jaunimas, ieškąs visuotinai nepriimtų saviraiškos galimybių.

Baigė Vilniaus 22-ąją vidurinę mokyklą, vėliau kurį laiką studijavo Vilniaus konservatorijoje.

Jaunystėje yra dirbęs įvairiausių darbų: nuo apšvietėjo Akademiniame operos ir baleto teatre iki Azijon karves gabenančių prekinių traukinių palydovo.

Spaudoje debiutavo 1985 m. eilėraščių publikacija žurnale „Pergalė“. Kiek vėliau, 1988 m., išleido pirmąją savo knygą – eilėraščių rinkinį pavadinimu „Šulinys“. Ji buvo apdovanotas Zigmo Gėlės premija, skiriama už metų geriausią pirmąją poezijos knygą. 1993 m. tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nariu. A. Marčėno kūryba taip pat yra spausdinta „Poezijos pavasario“, „Poetinio Druskininkų rudens“ ir kituose almanachuose.

2005 m. poetas apdovanotas Nacionaline premija „už klasikinių vertybių ir šiuolaikiškumo dermę poezijos knygose“.

Kūrybos bruožai

Poetas labai daug dėmesio skiria eilėraščio formai, skambesiui, rimui, ritmui. Ir turinys dėl to nė kiek nenukenčia.

 

Maloniai kviečiame!

Kiti renginiai

Vilniaus UŽUPIO RESPUBLIKA Kėdainiuose

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje gegužės 5-6 d. vyks „Vilniaus UŽUPIO RESPUBLIKA Kėdainiuose“. Gegužės 5 d. 17.30 val. vakaras su dailininku, rašytoju, poetu, fotomenininku, keliautoju, aitvarų meistru, Užupio Respublikos ambasadoriumi Persijoje ir Santus Spiritus Mariumi Abramavičiumi. Gegužės 6 d. 14 val. šventė „Aitvaras mamai“.

„Ar žurnalistai tikrai yra melagiai?“

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje 2018 m. balandžio 26 d. (ketvirtadienį) 17 val. susitikimas su rašytoja, žurnaliste Audrone Urbonaite. „Ar žurnalistai tikrai yra melagiai?“

Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio kūrybos vakaras

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje balandžio 21 d. (šeštadienį) 12 val. Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio „VAIVORYKŠTĖS TILTAI“ kūrybos vakaras. Labūnavietės poetės Aldonos Volodkienės poezijos knygų „Su meile tau“ ir „Kaštonai, pražydę rudenį“ pristatymas, koncertas.