Susitikimas su vienui populiariausiu vaikų rašytoju Tomu Dirgėla

2019 m. balandžio 13 d.

Balandžio 3 d. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje svečiavosi vienas populiariausių vaikų rašytojų Tomas Dirgėla.

Kadangi dieną prieš tai buvo švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, tai ta proga renginio pradžioje buvo pasveikinti geriausi vaikų ir jaunimo skyriaus skaitytojai: Goda Steckytė (Ryto progimnazija, 2d kl.), Arijielė Kvitnickytė (Ryto progimnazija 2c kl., Deimantė Kasperavičiūtė (Ryto progimnazija, 3 b kl.) ir Mikas Šeliakas (J. Paukštelio progimnazija, 6 a kl.). Jiems įteiktos padėkos ir Tomo Dirgėlos knygos su paties autoriaus parašais.

Po sveikinimų sekė linksmas ir nuotaikingas bendravimas su Rašytoju Tomu Dirgėla.  Vaikai turėjo prisiminti ką kuris šiąnakt sapnavo, o autorius šmaikščiai, su humoru nupasakodavo ką jų sapnai reiškia. Sapnų būta įvairiausių: viena mergaitė sapnavo , kad katė atsivedė kačiukų, rašytojas sakė, kad taip ir bus, bet čia pat paaiškėjo , kad taip ir įvyko: katė iš tikrųjų jau atsivedė kačiukų. Kitas berniukas sapnavo, kad iškrito dantis, rašytojas pašmaikštaudamas nusakė sapno reikšmę, kad reikia daugiau valgyti saldainių. Dar kitas vaikas sapnavo, kad iš istorijos gavo 6, o paskui geriau pasižiūrėjo , pasirodo  ne 6 , o 10.  Rašytojas paaiškino labai paprastai: reiškia reikia nešioti akinius ir t.t.

Po sapnų reikšmių aiškinimo, klausėmės naujausios knygos „Benas – sapnų siuvėjas“  pristatymo. Berniukas Benas tik po tėvų mirties iš senelio sužino esąs nepaprastas berniukas, o sapnų siuvėjas, nes moka susiūti nutrūkusius sapnus ir leisti kiek  galima ilgiau pabūti sapnų karalystėje. Bet netikėtai jo adatą pavagia milijardierių porelė, kuri tingi bendrauti su savo dukra ir nori, kad ji visą laiką miegotų. Rašytojui paklausus ar vaikai norėtų turėti tokius tėvus, kurie nenorėtų su jais bendrauti , ir lieptų tik miegoti, visi vienbalsiai atsakė – ne, nenorėtų. O kaip toliau įvykiai klostėsi autorius paliko sužinoti patiems vaikams, perskaičius knygą ir paskelbė didžiausio miegaliaus konkursą.

Buvo atrinkti 6 vaikai. Bet greitai jų gretos pradėjo retėti, nes neatsilaikė nesusijuokę, kai visaip juos juokino pats autorius ir salėje sėdintys vaikai. Kai liko tik 3 patys ištvermingiausi, nugalėtoją išrinko žiūrovai. Didžiausiu miegaliu tapo Merkys. Jam atiteko didžiausio miegaliaus pagalvėlė.

Pabaigoje buvo surengta spaudos konferencija. Žurnalistais tapę mokiniai buvo smalsūs ir vienas po kito uždavinėjo įvairiausius klausimus. Jie nesidrovėdami klausinėjo apie rašytojo vaikystę, kiek turi vaikų, kiek gauna pinigų už knygų rašymą ir t.t. Rašytojas ir rimtai ir juokais atsakinėjo į vaikų klausimus.

Viso susitikimo metu salėje buvo gera , linksma nuotaika, skambėjo vaikų klegesys ir juokas.

Kiti renginiai

„Ant Nevėžio kranto 2020“

Liepos 17−18 d. vyks Kėdainių tradicinis dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2020“. Valanda su Pauliaus Širvio kūryba. Lyriką ir prisiminimus skaitys Petras Venslovas, romansus dainuos Laima Žilytė. Savo kūrybą skaitys literatai iš Kėdainių, Anykščių, Vilniaus, Kauno, Ukmergės. Kiemelyje galima bus rasti midaus, medaus, kavos, pyragėlių, sūrių.

Susitikimas su istorikais

Birželio 19 dieną (penktadienį) 17 val. Kėdainių r. sav. Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, 3 a. salėje susitikimas su istorikais ANŽELIKA IR RIMVYDU LAUŽIKAIS ir jų parengtų knygų aptarimas – Liudvika Didžiulienė-Žmona „Lietuvos gaspadinė, arba pamokinimai, kaip prigulinčiai suvartoti Dievo dovanas“ ir „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“.

Knygos „Babelis“ pristatymas

Birželio 17 d. 17 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje (Didžiosios Rinkos a. 4) Andriaus Navicko knygos „Babelis“ pristatymas ir pokalbis apie tai, kas mums padeda išlikti žmonėmis.

Zitos ir Žilvino Užkuraičių degustacinė paskaita-diskusija

Birželio 3 d. 17.15 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 5, 3 aukšto salė arba bibliotekos kiemelis) ajurvedinės mitybos specialistų Zitos ir Žilvino Užkuraičių degustacinė paskaita-diskusija apie psichikos ir fizinio imuniteto stiprinimą.