Susitikimas su vienui populiariausiu vaikų rašytoju Tomu Dirgėla

2019 m. balandžio 13 d.

Balandžio 3 d. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje svečiavosi vienas populiariausių vaikų rašytojų Tomas Dirgėla.

Kadangi dieną prieš tai buvo švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, tai ta proga renginio pradžioje buvo pasveikinti geriausi vaikų ir jaunimo skyriaus skaitytojai: Goda Steckytė (Ryto progimnazija, 2d kl.), Arijielė Kvitnickytė (Ryto progimnazija 2c kl., Deimantė Kasperavičiūtė (Ryto progimnazija, 3 b kl.) ir Mikas Šeliakas (J. Paukštelio progimnazija, 6 a kl.). Jiems įteiktos padėkos ir Tomo Dirgėlos knygos su paties autoriaus parašais.

Po sveikinimų sekė linksmas ir nuotaikingas bendravimas su Rašytoju Tomu Dirgėla.  Vaikai turėjo prisiminti ką kuris šiąnakt sapnavo, o autorius šmaikščiai, su humoru nupasakodavo ką jų sapnai reiškia. Sapnų būta įvairiausių: viena mergaitė sapnavo , kad katė atsivedė kačiukų, rašytojas sakė, kad taip ir bus, bet čia pat paaiškėjo , kad taip ir įvyko: katė iš tikrųjų jau atsivedė kačiukų. Kitas berniukas sapnavo, kad iškrito dantis, rašytojas pašmaikštaudamas nusakė sapno reikšmę, kad reikia daugiau valgyti saldainių. Dar kitas vaikas sapnavo, kad iš istorijos gavo 6, o paskui geriau pasižiūrėjo , pasirodo  ne 6 , o 10.  Rašytojas paaiškino labai paprastai: reiškia reikia nešioti akinius ir t.t.

Po sapnų reikšmių aiškinimo, klausėmės naujausios knygos „Benas – sapnų siuvėjas“  pristatymo. Berniukas Benas tik po tėvų mirties iš senelio sužino esąs nepaprastas berniukas, o sapnų siuvėjas, nes moka susiūti nutrūkusius sapnus ir leisti kiek  galima ilgiau pabūti sapnų karalystėje. Bet netikėtai jo adatą pavagia milijardierių porelė, kuri tingi bendrauti su savo dukra ir nori, kad ji visą laiką miegotų. Rašytojui paklausus ar vaikai norėtų turėti tokius tėvus, kurie nenorėtų su jais bendrauti , ir lieptų tik miegoti, visi vienbalsiai atsakė – ne, nenorėtų. O kaip toliau įvykiai klostėsi autorius paliko sužinoti patiems vaikams, perskaičius knygą ir paskelbė didžiausio miegaliaus konkursą.

Buvo atrinkti 6 vaikai. Bet greitai jų gretos pradėjo retėti, nes neatsilaikė nesusijuokę, kai visaip juos juokino pats autorius ir salėje sėdintys vaikai. Kai liko tik 3 patys ištvermingiausi, nugalėtoją išrinko žiūrovai. Didžiausiu miegaliu tapo Merkys. Jam atiteko didžiausio miegaliaus pagalvėlė.

Pabaigoje buvo surengta spaudos konferencija. Žurnalistais tapę mokiniai buvo smalsūs ir vienas po kito uždavinėjo įvairiausius klausimus. Jie nesidrovėdami klausinėjo apie rašytojo vaikystę, kiek turi vaikų, kiek gauna pinigų už knygų rašymą ir t.t. Rašytojas ir rimtai ir juokais atsakinėjo į vaikų klausimus.

Viso susitikimo metu salėje buvo gera , linksma nuotaika, skambėjo vaikų klegesys ir juokas.

Kiti renginiai

Paskaita „Laivybos istorija Kėdainiuose ir Lietuvoje“

2019 lapkričio 16 d. 17 val. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, 3 aukšto salėje, adresu Didžiosios Rinkos aikštė 5 vyks Dariaus Petkevičiaus paskaita „Laivybos istorija Kėdainiuose ir Lietuvoje“. Žiūrėsime skaidres apie Kėdainių vytinę „Vėtrą“ ir Klaipėdos Jūros muziejaus sukurtą filmą.

Jono Meko filmo peržiūra „Zefiro Torna, arba vaizdai iš Jurgio Mačiūno gyvenimo“

2019 lapkričio 23 d., šeštadienis, 16:30 val. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje Didžiosios Rinkos aikštė 4, vaikų ir jaunimo skyriuje rašytojo, žurnalisto, dr. Ramūno Čičelio paskaita apie lietuvių kilmės JAV filmų kūrėją Joną Meką ir Jono Meko filmo peržiūra „Zefiro Torna, arba vaizdai iš Jurgio Mačiūno gyvenimo“

Vinilo vakaras

2019 spalio 31 d. 17.30 val. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, Didžiosios Rinkos aikštė 5, 3 aukšto mažojoje salėje vyks Vinilo vakaras. Pažintis su metalo žanru. „TAC.METAL MAYHEM“ albumo perklausa.

Viktoro Rudžiansko poezijos vakaras

Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 5, 3 aukšto salėje) 2019 lapkričio 21 d. 17.15 val. kauniečio Viktoro Rudžiansko, leidyklos „Kauko laiptai“ direktoriaus poezijos vakaras.