TAC. Coltrane Jazz II. Alice – plokštelės perklausa/pristatymas

2018 m. lapkričio 5 d.

TAC. Coltrane Jazz II. Alice

Lapkričio 17 d. TAC. Coltrane Jazz II. Alice – plokštelės perklausa/pristatymas.

Tęsiame pažintį su Coltrane Jazzo šeima: John, Alice ir Ravi Coltrane’ais.
II dalis skirta John Coltrane našlei- Alice, taip pat žinomai adaptuotu sanskrito vardu Turiyasangitananda. Ji buvo profesionali Jazzo pianistė, taip pat viena iš nedaugelio atlikėjų džiazo istorijoje naudojusių arfą.

Po vyro mirties, ji tęsia muzikinės ir dvasinės vizijos transliavimą ir pradeda leisti įrašus kaip kompozitorė bei grupės lyderė. Klausysimės 1971m. plokštelės „Journey in Satchidananda“. Tai įsidėmėtinas albumas, supažindinantis su modalinio ir avangardinio džiazo vystymusi, kuriame atsispindi autorės įkvėpimas atrandamoje hinduizmo religijoje. Albume soprano saksofonu groja virtuozas Pharoah Sanders, pati Alice groja pianinu ir užburiančia arfa, rytietiškus kūrinių motyvus dar labiau sustiprina skambantys indiški styginiai tampūra bei ūdas, taip pat varpeliai ir tambūrinas.

Kaip savo puslapyje rašė Daina Dubauskaitė „Jei šiemet pirksite tik vieną albumą… prašau, tegul tai būna Alice Coltrane.“
Taigi, naujutėlaitė Alice Coltrane plokštelė „Journey in Satchidananda“ jau nupirkta ir laukia Jūsų visų perklausoje:)

Audio atlikėjai: Audio Note.

Renginys nemokamas.

Kiti renginiai

Kviečiame į susitikimą – pokalbį su autore Asta Ivaškevičiūte

Sausio 18 d. 17 val. kviečiame į susitikimą – pokalbį su daugybę gerų atsiliepimų susilaukusios knygos „Laisvė būti savimi“ autore Asta Ivaškevičiūte. Asta Ivaškevičiūtė – viena iš „Savęs pažinimo ir saviraiškos studija“ Vilniuje įkūrėjų, skaitanti paskaitas apie savęs paieškas ir tikrojo „aš“ savyje budinimą.

Advento vakaras „ŠVENTŲ KALĖDŲ BELAUKIANT“.

2018 m. gruodžio 21 d., penktadienį, 16.30 Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje kasmetinis tradicinis Advento vakaras „ŠVENTŲ KALĖDŲ BELAUKIANT“. DVASINIUS POKALBIUS ves kunigas Arvydas Malinauskas ir filosofijos mokslų daktaras Andrius Navickas.

Knygos pristatymas

Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje gruodžio 13 d. 17.30 val. Vitalijos Morkūnienės knygos „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui“ pristatymas

Parodos Baltos Šventos Kalėdos atidarymas

Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje gruodžio 13 d. 17 val. kraštiečių menininkų parodos Baltos Šventos Kalėdos (fotografija, tapyba, tekstilė, keramika, tautodailė) atidarymas.