TAC. Coltrane Jazz II. Alice – plokštelės perklausa/pristatymas

2018 m. lapkričio 5 d.

TAC. Coltrane Jazz II. Alice

Lapkričio 17 d. TAC. Coltrane Jazz II. Alice – plokštelės perklausa/pristatymas.

Tęsiame pažintį su Coltrane Jazzo šeima: John, Alice ir Ravi Coltrane’ais.
II dalis skirta John Coltrane našlei- Alice, taip pat žinomai adaptuotu sanskrito vardu Turiyasangitananda. Ji buvo profesionali Jazzo pianistė, taip pat viena iš nedaugelio atlikėjų džiazo istorijoje naudojusių arfą.

Po vyro mirties, ji tęsia muzikinės ir dvasinės vizijos transliavimą ir pradeda leisti įrašus kaip kompozitorė bei grupės lyderė. Klausysimės 1971m. plokštelės „Journey in Satchidananda“. Tai įsidėmėtinas albumas, supažindinantis su modalinio ir avangardinio džiazo vystymusi, kuriame atsispindi autorės įkvėpimas atrandamoje hinduizmo religijoje. Albume soprano saksofonu groja virtuozas Pharoah Sanders, pati Alice groja pianinu ir užburiančia arfa, rytietiškus kūrinių motyvus dar labiau sustiprina skambantys indiški styginiai tampūra bei ūdas, taip pat varpeliai ir tambūrinas.

Kaip savo puslapyje rašė Daina Dubauskaitė „Jei šiemet pirksite tik vieną albumą… prašau, tegul tai būna Alice Coltrane.“
Taigi, naujutėlaitė Alice Coltrane plokštelė „Journey in Satchidananda“ jau nupirkta ir laukia Jūsų visų perklausoje:)

Audio atlikėjai: Audio Note.

Renginys nemokamas.

Kiti renginiai

Kovo 26 d. 14 val. Atvirų durų diena

Atvira robotikos pamoka (mokytojas Linas Vilčinskas); VIPT projekto specializuotų ir bendrųjų paketų pristatymas (dronas, 3D spausdintuvas, skeneris, 360° kamera); Išmaniosios lentos galimybių demonstravimas. Visą savaitę galite pamatyti fotografijų parodą „Technologijų pagalba atgyjanti praeitis“.

Susitikimas su rašytoju, žurnalistu, redaktoriumi Laimonu Iniu

Kovo 19 d., antradienį, 15 val. susitikimas su rašytoju, žurnalistu, redaktoriumi Laimonu Iniu „Sakmių ir legendų keliais“. Bus pristatytos naujausias knygos „Paukščiai vėjyje“, „Sparnuotojo Nykštuko strėlė“ (su dail. Magdalenos Stankūnienės (JAV) iliustracijomis.

Alytaus miesto teatro spektaklis jaunimui „SEEN“

Kovo 28 d. 17.15 val. Alytaus miesto teatro spektaklis jaunimui „SEEN“. Režisierė kėdainietė Andra Kavaliauskaitė. Monospektaklis „SEEN“ – apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau.

Arvydo Kantauto paroda

Kovo 14 d. 16.30 val. kėdainiečio Arvydo Kantauto parodos „Lietuvos peizažai“ atidarymas.