TAC. Coltrane Jazz II. Alice – plokštelės perklausa/pristatymas

2018 m. lapkričio 5 d.

TAC. Coltrane Jazz II. Alice

Lapkričio 17 d. TAC. Coltrane Jazz II. Alice – plokštelės perklausa/pristatymas.

Tęsiame pažintį su Coltrane Jazzo šeima: John, Alice ir Ravi Coltrane’ais.
II dalis skirta John Coltrane našlei- Alice, taip pat žinomai adaptuotu sanskrito vardu Turiyasangitananda. Ji buvo profesionali Jazzo pianistė, taip pat viena iš nedaugelio atlikėjų džiazo istorijoje naudojusių arfą.

Po vyro mirties, ji tęsia muzikinės ir dvasinės vizijos transliavimą ir pradeda leisti įrašus kaip kompozitorė bei grupės lyderė. Klausysimės 1971m. plokštelės „Journey in Satchidananda“. Tai įsidėmėtinas albumas, supažindinantis su modalinio ir avangardinio džiazo vystymusi, kuriame atsispindi autorės įkvėpimas atrandamoje hinduizmo religijoje. Albume soprano saksofonu groja virtuozas Pharoah Sanders, pati Alice groja pianinu ir užburiančia arfa, rytietiškus kūrinių motyvus dar labiau sustiprina skambantys indiški styginiai tampūra bei ūdas, taip pat varpeliai ir tambūrinas.

Kaip savo puslapyje rašė Daina Dubauskaitė „Jei šiemet pirksite tik vieną albumą… prašau, tegul tai būna Alice Coltrane.“
Taigi, naujutėlaitė Alice Coltrane plokštelė „Journey in Satchidananda“ jau nupirkta ir laukia Jūsų visų perklausoje:)

Audio atlikėjai: Audio Note.

Renginys nemokamas.

Kiti renginiai

Kėdainių dainuojamosios poezijos festivalio „Ant Nevėžio kranto 2019“

PROGRAMA: Liepos 19 d., penktadienį:17.00 –fotografijų parodos atidarymas „Iš festivalio archyvų“ Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a.5).18.00-19.30 Vilniaus klasikos teatro monospektaklis „SRIUBA“. Aktorius Gediminas Storpirštis, skambės Romo Lileikio dainos. Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, 3 aukšto salėje (Didžiosios Rinkos a.5)….

„RENKUOSI DŽIAZĄ“

Birželio 26 d. 17 val. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje (Didžiosios Rinkos a. 4) Tarptautinė kovos su narkotikų dieną Kauno JAZZ ACADEMY studentų ir dėstytojų „RENKUOSI DŽIAZĄ“ koncertas.

Pilietinė iniciatyva „TREMTIES VAIKŲ ŽAISLAI“

Birželio 14 d. 11-12.30 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje (Didžiosios Rinkos a. 4) pilietinė iniciatyva TREMTIES VAIKŲ ŽAISLAI, skirta pagerbti tremties kančių atminimą. Organizatoriai: LSU Kėdainių Aušros progimnazija ir Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka.