TAC. Coltrane Jazz II. Alice – plokštelės perklausa/pristatymas

2018 m. lapkričio 5 d.

TAC. Coltrane Jazz II. Alice

Lapkričio 17 d. TAC. Coltrane Jazz II. Alice – plokštelės perklausa/pristatymas.

Tęsiame pažintį su Coltrane Jazzo šeima: John, Alice ir Ravi Coltrane’ais.
II dalis skirta John Coltrane našlei- Alice, taip pat žinomai adaptuotu sanskrito vardu Turiyasangitananda. Ji buvo profesionali Jazzo pianistė, taip pat viena iš nedaugelio atlikėjų džiazo istorijoje naudojusių arfą.

Po vyro mirties, ji tęsia muzikinės ir dvasinės vizijos transliavimą ir pradeda leisti įrašus kaip kompozitorė bei grupės lyderė. Klausysimės 1971m. plokštelės „Journey in Satchidananda“. Tai įsidėmėtinas albumas, supažindinantis su modalinio ir avangardinio džiazo vystymusi, kuriame atsispindi autorės įkvėpimas atrandamoje hinduizmo religijoje. Albume soprano saksofonu groja virtuozas Pharoah Sanders, pati Alice groja pianinu ir užburiančia arfa, rytietiškus kūrinių motyvus dar labiau sustiprina skambantys indiški styginiai tampūra bei ūdas, taip pat varpeliai ir tambūrinas.

Kaip savo puslapyje rašė Daina Dubauskaitė „Jei šiemet pirksite tik vieną albumą… prašau, tegul tai būna Alice Coltrane.“
Taigi, naujutėlaitė Alice Coltrane plokštelė „Journey in Satchidananda“ jau nupirkta ir laukia Jūsų visų perklausoje:)

Audio atlikėjai: Audio Note.

Renginys nemokamas.

Kiti renginiai

LIETUVOS KARIUOMENEI – 100

Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje lapkričio 22 d. 17 val. susitikimas su profesore Ona Voveriene ir jos knygų „Dalia Grybauskaitė – Tautos Prezidentė“ ir „Lietuvos Respublikos šimtmečio didieji (1918 – 2018)“ pristatymas.

Bibliotekoje veikia MINI KNYGŲ PARODA

Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje veikia Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminės organizacijos MINI KNYGŲ PARODA, skirta Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-mečiui ir Lietuvos 100-mečiui paminėti.

Susitikimas su poetu Kęstučiu Navaku

Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje lapkričio 16 d. 17.30 val. susitikimas su poetu, eseistu, literatūros kritiku KĘSTUČIU NAVAKU ir naujausių jo knygų pristatymas

Milda Kiaušaitė. „Įsižiūrėjimai“. Menininkų portretai

Parodos atidarymas spalio 12 d. 17 val. Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje. Įsižiūrėjimų“ serija gimė ir pamažu auga būnant tarp menininkų, juos pažįstant ar tik trumpam prasilenkiant. Fotografija visados ieško šviesos; kiekvienas kūrėjas savaip mėgina įžiebti vilties kibirkštį.