Vaikų ir jaunimo skyriuje vyko švedų vaikų literatūros parodos

2019 m. vasario 5 d.

Sausio 30 d. Kėdainių rajono savivaldybės M. Daukšos viešosios bibliotekos naujose, jaukiose, moderniose patalpose įsikūrusiame vaikų ir jaunimo skyriuje vyko švedų vaikų literatūros parodos „Kur auga vaikai“ atidarymas. Parodą organizavo Kėdainių lietuvių ir švedų draugija ir Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka. Parodos atidaryme dalyvavo rajono meras Saulius Grinkevičius, viešnios iš Švedijos: Katarina Borgstrand, Kristina Prahl, Linnea Widing ir Elin Persson.

Pradžioje Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė Rūta Švedienė pristatė iš Švedijos ambasados atvežtą parodą, supažindino su švedų vaikų literatūra, vaikų  mėgiamais švedų literatūros personažais.

Daugelyje švediškų knygų vaikams rašoma apie tokius dalykus, kurie suaugusiems gali pasirodyti per sudėtingi: apie vienatvę, mirtį, draugystę.

Vaikams patinka skaitomose knygose atpažinti save. Tarp parodos personažų sutiksime gudrių vaikų, kurie atskleidžia paslaptis, stiprių princesių, kurios gelbėja princus, mažų vaikų, kuriuos apima pyktis, pavydas ar liūdesys.

Švedijoje svarbu, kad būtų tokių literatūrinių kūrinių, kuriuose vaikai  jaustųsi esą visuomenės dalimi. Kelias kaip to pasiekti – tarptautiniai mainai. Išverstos knygos suartina skaitytojus įvairiuose pasaulio kraštuose, skatina vienas kitą  suprasti ir pažinti  Tai ypač svarbu jauniausiems skaitytojams.

Geriausiai apie tai yra pasakiusi Astrida Lindgren  „Gera literatūra suteikia vaikui vietą pasaulyje, o pasauliui vietą vaiko širdyje“.

Renginyje vyravo puiki nuotaika. O ją dar labiau pagyvino rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus užduotas klausimas apie tai kas sieja Kėdainius su Švedija. Pasirodo, klausimas buvo ne iš lengvųjų, nes tik viena dalyvė atsakė į mero užduotą klausimą. Tai Kėdainių sutartis.

Rūta Švedienė padovanojo nedidelį prizą skaitytojui, kuris atspėjo kokio dydžio yra žymiausios švedų rašytojos Astridos Lindgren atminimo literatūrinė premija, kuria apdovanojami autoriai, iliustratoriai,  sugebantys geriausiai skatinti skaitymą. Ta premija yra net pusės milijono dydžio.

Vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojos paruošė ir švedų vaikų rašytojų knygų parodėlę. Šio skyriaus vedėja Danguolė Juknevičienė pristatydama knygų parodėlę pasidžiaugė, kad pažintis su švedų vaikų rašytojų knygomis prasidėjo seniai ir tęsiasi iki šių dienų. Su šiomis visame pasaulyje pamėgtomis knygomis  „ Pepė Ilgakojinė“, „Ronja plėšiko duktė“, „ Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ ir kt. užaugo vyresnioji karta, užaugo jų vaikai, o dabar pažintį tęsia ir anūkai.

Vaikai atranda ir pamilsta vis daugiau švedų rašytojų kūrinių. Šiuo metu populiarios ir labai skaitomos Wieslander knygelės apie Mamulę Mū, Sven Nordqvist knygos apie keistuolį dėdulę Petsoną ir jo nenuoramą katiną Findusą ir kt.

Kilnojamoji paroda „Kur auga vaikai“ ir „Švedų rašytojų knygas skaito ir Lietuvos vaikai“ veiks iki vasario 15 d.

Kitos aktualijos

„Taikomosios informacijos kultūra“ užsiėmimai

„Kėdainių rajono savivaldybės M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikai, lankantys programos „Taikomosios informacijos kultūra“ užsiėmimus, ruošiasi Valentino dienai. Sveikinimo dovanėlės jau laukia ateinančios šventės.“

Paskaita „ŽMOGAUS BIOLAUKAS IR ČAKROS“

2019 m. vasario mėn. 8 d. nuo 17:30 val. maloniai kviečiame į paskaitą „ŽMOGAUS BIOLAUKAS IR ČAKROS“, kuri vyks Kėdainių r. savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, adresu Kėdainiai, Didžiosios Rinkos a. 11

Kviečiame aplankyti naujas viešosios bibliotekos erdves

Kviečiame aplankyti naujas viešosios bibliotekos erdves, esančias Didžiosios Rinkos aikštėje, name Nr.4. Laukiame Jūsų rugsėjo – gegužės mėn. 11-19 val. (I-V), 10-17 val. (VI), birželio – rugpjūčio mėn. 10 – 18 val. (I-V), 9 – 16 val. (VI). Paskutinis mėnesio penktadienis – švaros diena. Įėjimas iš kiemo, nuo evangelikų reformatų bažnyčios pusės

„Knygų Kalėdos“

Jau aštuntą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime knygų Lietuvos bibliotekoms. „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms ir prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo.