Naujienos

Biblioteką papuošė nauja tapybos parodaGegužės 5 dieną Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos parodų erdvėje atidaryta kėdainietės menininkės Nataljos Donskajos tapybos paroda „Įsiliejau į gamtą“.

Prieš ketverius metus pradėjusi lankyti Kėdainių dailės mokyklą Natalja visa galva pasinėrė į tapybą – ši meno rūšis jai geriausiai leido atsiskleisti, išlieti jausmus. Kūrėja dirba aliejaus ir akrilo technikomis. Parodoje eksponuojama dvi dešimtys autorės darbų, kuriuose dominuoja abstrakčioji stilistika. Jie įkvėpti jausmų, gamtos motyvų, ekspresyvūs, užburiančių pastelinių spalvų, tarsi apgaubti paslapties šydu, kurį praskleidęs žiūrovas „išgirs“ jam vienam skirtą istoriją, vaizdinį.

„Tapyba man leidžia geriausiai išlieti savo emocijas, o žiūrovą priverčia giliau pažvelgti į matomas formas ir objektus, susilieti su menu ir sukurti savo emociją“, – pasakojo autorė.

Aplankius mūzai, ji skuba į savo tapybos studiją miesto centre, o labiausiai mėgsta tapyti gamtoje – ten, tarp paukščių čiulbesio, kvapų ir spalvų žaismo, geriausiai pavyksta įsilieti į gamtą. „Tapau taip, kaip mane veda širdis. Mėgstu laisvę, drąsius potėpius, tik taip galiu atsipalaiduoti“, – sako menininkė.

Per ketverius intensyvius darbo metus Natalja Donskaja nutapė 120 paveikslų, ne kartą dalyvavo parodose: Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, Dotnuvos bendruomenės centre, Kėdainių Šv. Juozapo parapijos vaikų užimtumo centre, Kaune „Remis Tattoo“ galerijoje, Ramygalos kultūros centre ir seniūnijoje.

Pasak menininkės, tai, kad jos kūryba patinka žmonėms ir yra vertinama, labai malonus ir džiuginantis jausmas. „Nuo visiškų abstrakcijų perėjau prie gamtos motyvų, o ateityje neatsisakau minties tapyti portretus. Noriu išbandyti viską“, – šypsojosi autorė.

Kviečiame pasigrožėti Nataljos Donskajos tapybos paroda Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, Didžiosios Rinkos a. 5, 2 aukšto parodų erdvėje. Paroda veiks iki birželio 10 dienos.

0001_20220505_164707_1652102290.jpg