Naujienos

Bibliotekoje – tvarumo iniciatyvosBalandžio 27-ąją Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Skaitytojų skyriuje vyko akcija „Auginu – dalinuosi – auginu“, skirta Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės temai „Tvari biblioteka“.
 
Netrūko žalumos ir šurmulio

Akcijos metu bibliotekininkai ir lankytojai vieni kitiems dovanojo pačių įvairiausių – kambarinių, balkono, šiltnamio, lauko – augalų.

„Kasmet pasėju ir užauginu daug augalų, juos persodindama daug išdovanoju, o kartais tenka net išmesti. Kilo mintis: o kodėl gi nepasidalinus augalais su bibliotekos bendruomene, skaitytojais, ir nepakvietus to padaryti kitų? Taip galime prisidėti prie tvarumo idėjų įgyvendinimo, rūpintis mus supančia aplinka ir vieni kitais“, – pasakojo Skaitytojų  skyriaus vedėja Asta Šeliakienė.

Tad akcijos dieną bibliotekos antrajame aukšte netrūko nei žalumos, nei šurmulio. Lankytojai ne tik rinkosi augalus, bet ir klausinėjo apie jų priežiūrą, dalijosi patarimais. „Pamačiau įrašą feisbuke, kad šiandien vyksta tokia akcija, ir nedelsdama užsukau – pasirinkau gėlių daigų, prieskoninių žolelių. Tai labai graži iniciatyva“, – šypsojosi skaitytoja Alma. O kita skaitytoja Rima bibliotekoje apsilankė nešina savo gėlių daigais, kuriuos paliko augalų kampelyje kitiems lankytojams. 

Renginių gausa

Tvarumo temai skirtų renginių bibliotekoje ir jos padaliniuose šią savaitę – daugiau nei trys dešimtys.  „Mūsų rajono viešoji biblioteka kartu su mieste ir kaimiškosiose vietovėse veikiančiais padaliniais siūlo gausybę renginių, kurių metu kviečiame lankytojus bendromis jėgomis ieškoti atsakymo į klausimą, kas yra tvarumas ir tvari gyvensena. Pavyzdžiui, tai kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose mūsų mažieji atranda šios sąvokos esmę, bando savo rankutėmis gaminti darbelius iš antrinių žaliavų. Vyresniems savo lankytojams siūlome padiskutuoti šiomis temomis, dalyvauti viktorinose, įvairiose akcijose“, – vardijo viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Asta Kunevičienė.

Bibliotekos specialistai taip pat stengiasi nuolat prisidėti prie tvarumo idėjų įgyvendinimo. Viena jų – spausdintų dokumentų skaitmeninimas bei lankytojų skatinimas naudotis skaitmenine informacija. Na, o savo žinias apie tvarumą bibliotekų specialistai pagilins nuotoliniu būdu stebėdami tarptautinę konferenciją „Tvari biblioteka“, kuri vyks balandžio 29 d.

0001_20220427_162956_1651145658.jpg