Naujienos

Danutės Kalinauskaitės romano „Baltieji prieš juoduosius“ pristatymasSausio 25 d. 17 val. kviečiame į susitikimą su prozininke Danute Kalinauskaite ir jos romano „Baltieji prieš juoduosius“ pristatymą. Kalbėsimės ne tik apie šią knygą, bet ir apie lietuvių kalbą bei literatūrą.
Danutė Kalinauskaitė – pripažinimo sulaukusi prozininkė, laimėjusi ne vieną literatūrinį apdovanojimą (Antano Jonyno, Antano Vaičiulaičio, Lietuvos rašytojų sąjungos premijos), o 2017 m. jai suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija už „mažųjų meninės kalbos formų turiningumą“. Iki šiol išleidusi tris novelių knygas, 2023 m. ji debiutavo ilgai lauktu romanu „Baltieji prieš juoduosius“ (leidykla „Tyto alba“).
Romanas aptarinėjamas ir giriamas kone kiekvienoje recenzijoje, o taip lietuvių autoriams nutinka ne dažnai. Apžvalgininkai šią knygą lygina tiek su Marquezo, tiek su Svetlanos Aleksejevič darbais.
Knyga dalyvauja 15min geriausių 2023 metų knygų rinkimuose, lietuvių grožinės knygos kategorijoje.
Knygos anotacija:
„Liuksemburge mirė... Ieškomi giminės.“ Tokią žinią iš nežinomo adresato gauna romano pasakotoja. Palikimo istorijos visada žada nuotykį, o ši istorija pareikalaus dar ir stoti į kovą su visa ryjančia užmarštimi, nusitaikiusia į pasakotojos mamos atmintį – tai joje glūdi giminystės su paslaptinguoju palikėju įrodymai. Lenktynės su laiku. Į moterų gyvenimą plūsteli spalvingi tą patį palikimą medžiojantys personažai, mūsų dienų aktualijos susipina su praeities įvykiais. Visa susijungia į vientisą istoriją, kuri prasideda prosenelio perbėgimu iš Vilniaus į Augustavo guberniją XIX a. ir baigiasi mūsų dienomis prabangiame Vilniaus „Plaza“ viešbutyje. Skaitytojas čia ras ir grafinų su krupniku skambesio tarpukario restoranuose, ir pokario badmečiu nosies šnerves išplėšančio skilandžio kvapo, ir 1946 m. Kauną nusiaubusį Nemuno potvynį, ir į ritinį vyniojamą Peterburgan išgabenti ketinamą Vilniaus arkikatedrą...

Ši knyga – tai ir nuotykinis romanas, ir šachmatų partiją primenanti atminties kova su užmarštimi, ir kinematografiška kone du šimtmečius aprėpianti žmonių ir likimų galerija. Kartu tai Lietuvos praeities paveikslas, dramatiškiausi jos momentai iki pat šių dienų. (Leidyklos inf.)
Renginio metu bus fotografuojama viešinimo tikslu.
Nuotraukos autorė Monika Požerskytė

0001_01-25_kalinauskaite_a4-1_1704725793.jpg