Naujienos

Edmundo Janušaičio romanas „Čia esu aš“Vasario 15 d., ketvirtadienį, 16.30 val. kviečiame į literatūros vakarą su nauja knyga – rašytojo, poeto, bardo Edmundo Janušaičio atminčių romanu „Čia esu aš“.

Dalyvaus rašytojas Edmundas Janušaitis, leidyklos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas.
Renginio metu bus galima įsigyti šią ir kitų knygų.

Apie knygą:
„Edmundas Janušaitis knygoje atskleidė 70-ųjų metų dvasią, maištą, nesitaikstymą su vyraujančia brukama ideologija, sovietine (pasak autoriaus bolševikine) tvarka, tad sušukuotai lyrikai ir lemenimams čia nėra ir negali būti vietos.
Trumpomis impresijomis suskirstyta knyga pateikia vis įdomesnį siužeto vingį, tai intriguoja. It suspausta spyruoklė vystosi veiksmas ir vyksmas, puikiai perteikta to meto atrmosfera ir roko kartos jaunimo nuotaikos“ (Gediminas Jankus. „ROKAS, MEILĖ, MAIŠTAS. Apie Edmundo Janušaičio atminčių romaną „Čia esu aš“. Recenzija)
 
Edmundo Janušaičio jaunystės prisiminimais paremtame pasakojime „Čia esu aš“ atkuriamos XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžios nonkonformistinės jaunimo nuotaikos sovietinio režimo atžvilgiu. Pasakotojas, autoriaus alter ego, vidurinę mokyklą bebaigiąs maištingos sielos jaunuolis, jaučia instinktyvų pasipriešinimą asmens laisvę varžančiai ir niveliuojančiai ideologijai, todėl yra linkęs bendrauti su savo rajono „nepritapėliais marginalais“, išsiskiriančiais nestandartiniu elgesiu, savarankišku mąstymu ir savita pasaulėjauta. Konkretus laikotarpis prieš pat Romo Kalantos susideginimą, aiškiai apibrėžta geografinė vietovė – Kauno Žaliakalnio šiaurė, to meto realijos ir galimi prototipai, autentiškas žargonas bei necenzūrinis slengas čia selindžeriškai derinami su tyra bręstančio žmogaus savistaba ir veržliu polėkiu į meninę – poetinę ir muzikinę – saviraišką.
 

0001_02-15_janusaitis_a4_1706704328.jpg