Naujienos

Fotografijų paroda – gražus Trečiojo amžiaus universitetų ir bibliotekos draugystės pavyzdysKėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos II aukšto parodų erdvėje nuo balandžio 7 iki gegužės 5 dienos veikia Kauno trečiojo amžiaus universiteto Dizaino fakulteto fotografijų paroda „Tarp pavasarinių žiedų“. Brandaus moteriškumo grožį atskleidžianti fotografijų paroda – gražus senjorų švietimu besirūpinančios organizacijos ir bibliotekos draugystės pavyzdys.

Į parodos atidarymą atvykusios Kauno TAU rektorė prof. Nijolė Petronėlė Večkienė, Dizaino fakulteto dekanė Jolanta Velykienė, Senojo Kėdainių TAU rektorė Gražina Jedemskienė, taip pat Kauno TAU prorektorius Rimvydas Velykis pasidžiaugė ilgamečiu bendradarbiavimu su biblioteka bei drauge gimstančiomis naujomis bendromis idėjomis. Juk, pasak prof. N. P. Večkienės, tiek senjorams skirti universitetai, tiek bibliotekos turi bendrą tikslą – šviesti, ugdyti, vienyti bendruomenes.

Viešnios papasakojo, jog fotografijų paroda, kurią įkvėpė Linos Plioplytės filmas „Amžinai stilingos“ apie nepaprastai stilingas Niujorko senjores, gimė po ištisus metus trukusio darbo – TAU lankytojos įvairiomis technikomis kūrė, gamino, puošė skrybėlaites. Vėliau kilo mintis projektą vainikuoti kūrybiška fotosesija Kauno botanikos sode, tarp pavasarinių žiedų. „Pirmiausia pagalvojome, kad lietuvaitės ne mažiau gražios, moteriškos ir stilingos. Tik jos labai kuklios, sulaukusios brandaus amžiaus nebenori fotografuotis, nes mano, kad tai – tik jaunoms. Norėjome sugriauti tą mitą. Iki šiol pamenu, kaip reikėjo išjudinti moteris, jog jos atsipalaiduotų“, – prisiminė šio projekto vadovė J. Velykienė.

Pasak kėdainietės G. Jedemskienės, kurios portretas taip pat eksponuojamas šioje parodoje, kai kurioms projekto dalyvėms tai buvo pirmoji fotosesija su profesionaliu fotografu. „Tai buvo nuostabi šventė sielai. Jūs pažiūrėkite, kaip spindi šioje daugybėje portretų moterų akys“, – šypsojosi aktyvi moteris, kviesdama ir kitus senjorus prisijungti prie trečiojo amžiaus universitetų veiklos. Juk ši esanti labai įvairi – nuo humanitarinių mokslų iki rankdarbių.  

Ši keliaujanti paroda, stabtelėjusi pandemijos laikotarpiu, šiemet atnaujino savo kelionę per miestus, kuriuose veikia trečiojo amžiaus universitetų tinklas. Pirmoji šių metų paroda kovo mėnesį buvo eksponuota Jonavoje, o šiuo metu ją gali aplankyti kėdainiečiai. „Esame dėkingos bibliotekai už galimybę eksponuoti parodą Kėdainiuose“, – teigė viešnios.

Draugyste su neformaliojo suaugusiųjų švietimo institucija, senjorų aktyvumu bei optimizmu džiaugiasi ir Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka. Pasak bibliotekos vadovės Virginijos Grigorjevienės, šis bendradarbiavimas abipusiai naudingas ir malonus, o jo rezultatai – gimstantys nauji bendri projektai.

Kviečiame aplankyti spalvingą fotografijų parodą „Tarp pavasarinių žiedų“, kuri bibliotekoje veiks iki gegužės 5 dienos.

0001_received_310794274503132_1649430696.jpeg