Naujienos

Fotografijų parodos „Tik (ėjimas)“ pristatymo akimirkosKovo 19 dieną nuo pat ryto „ėjome“ „Camino Lituano“ keliu kartu su piligrimu iš Kurtuvėnų Kęstučiu Songaila, pristačiusiu fotografijų parodą „Tik (ėjimas)“. Parodoje –fotografijos iš paties K. Songailos „Camino Lituano“ žygio. Sako, fotografavęs tik sau, bet vėliau draugai, bendraminčiai įkalbėjo surengti parodą. Parodoje pamatysite nemažai nuotraukų, kuriose užfiksuotos ir Kėdainių rajono, per kurį taip pat eina „Camino Lituano“ maršrutas“, vietų.

Į susitikimą su kėdainiečiais atvyko ir aktorius, rašytojas, piligrimas Juozas Gaižauskas, nuėjęs piligrimiškąjį kelią Portualijoje bei nemažai etapų Lietuvoje. J. Gaižauskas susirinkusiems papasakojo apie šv. Jokūbo kelią, savo patirtį Portugalijoje, palygino su piligriminiu keliu Lietuvoje. Sužinojome, kad Portugalijoje visiškai nebūtina mokėti anglų kalbą, galima kalbėti ir lietuviškai: vis tiek nei vienos, nei kitos kalbos vietiniai nesupranta. Išgirdome, kaip reikia pasiruošti piligriminei kelionei, ką pasiimti, o ko geriau nereikia. Tokioje kelionėje, pasirodo, net drabužių etiketės prideda svorio, net nukirpus pusę tuščio vaistų pakelio, kuprinė gerokai palengvėja.

Kalbėjomės ir apie knygas. Dvi iš trijų knygų susijusios su piligrimyste. Pirmąją knygą „Dievas su šlepetėmis“ Juozas Gaižauskas parašė po kelionės į Santjago de Kompostelą.  Romanas „Tigras, glostantis pėdas“ susijusi su piligrimystės „Primitivo“ ir kitais keliais.  Trečioji, pasirodžiusi visiškai neseniai, – „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ – visai kitokia. Tai poeto Vytauto Mačernio rinktinė, kurioje autorius kalbasi su žuvusiu poetu. Sužinojome, kad rudenį turėtų pasirodyti ir ketvirtoji knyga.

Su malonumu klausėmės Juozo Gaižausko savos kūrybos dainų, pritariant... zylėms už lango. Daugelis kėdainiečių išėjo ne tik su J. Gaižausko knygomis, pažymėtomis auksiniu piligrimo antspaudu, bet ir įkvėpti nueiti bent dalį „Camino Lituano“ kelio.

0001_20220319_110205_1647862570.jpg