Naujienos

„Kelias, pingvinai ir aš. Camino Lituano dienoraštis“ atkeliauja į KėdainiusMaloniai kviečiame į žurnalistės, rašytojos Jurgitos Lieponės knygos „Kelias, pingvinai ir aš. Camino Lituano dienoraštis“ pristatymą Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje lapkričio 16 d. 17 val.
Jurgita Lieponė, žurnaliste dirbusi ir Kėdainiuose, yra puiki istorijų apie (ne)paprastus žmones pasakotoja, o jos vaizdingi, jautrūs, šmaikštūs ir šviesiai graudūs tekstai sulaukia daugybės teigiamų reakcijų.
Ar įmanoma kelionę pėsčiomis per Lietuvą vadinti romantiška? Braidyti po žvyrkelių dulkes? Baidyti uodus? Vaikyti šunis? Išgirdusi abejonę, Jurgita Lieponė tik juokiasi, purto galvą ir taip pat užduoda klausimą: ar gali būti kas romantiškiau nei atradimai ten, kur jų nė nesitikėjai? Įspūdžiais iš „Camino Lituano“ piligriminio kelio Jurgita dalijosi socialiniuose tinkluose, kol sulaukė BALTO leidybos namų pasiūlymo plačiau aprašyti savo patirtį, o pirmomis rudens dienomis į knygynus atkeliavo jos knyga „Kelias, pingvinai ir aš. „Camino Lituano“ dienoraštis“.
Mums, kėdainiečiams, ypač smagu, kad pro Kėdainių rajoną besidriekianti kelio atkarpa ir jos istorijos, sutikti žmonės taip pat pateko į knygą. Paberžė, Užupė, Šventybrastis, Šeteniai, Gineitai, Kėdainiai, Gailiakaimis...
„Kai išėjau į kelią, nė neįsivaizdavau, kur jis mane nuves, – tvirtina autorė. – Nuvedė iki knygos. Kai sulaukiau pasiūlymo ją parašyti, kilo abejonių, ar turėsiu apie ką papasakoti, tačiau kiek pasvarsčiusi pamaniau, kad taip – juk kelio žmonių istorijos yra įdomios, netikėtos, skaudžios, linksmos. Kelyje yra visko. Tada nė nenumaniau, kad žiūrėsiu į Lietuvą plačiai atmerktomis akimis, negalėdama patikėti. „Camino Lituano“ sudėjo tinkamus kirčius ten, kur jų trūko. Supratau – Lietuva nėra tik Vilnius, Kaunas, Klaipėda ar Trakų pilis.“
Puslapiuose atgyja autorės 300 kilometrų kelionė pėsčiomis nuo Žagarės iki Kauno, prisimenami ir ankstesni žygiai: Jurgita, „Camino Lituano“ savanorė, šį kelią yra nuėjusi beveik visą, kai kuriuos etapus – po kelis kartus. Tarp įspūdžių įsiterpia sutiktų žmonių istorijos, įdomiausių vietų aprašymai ir patarimai, kaip žengti pirmą žingsnį „Camino Lituano“ keliu.
Maloniai kviečiame dalyvauti susitikime su autore. Bus galima įsigyti knygą.

0001_08_28_renginys_a4-1_1699199729.jpg