Naujienos

Literatūrinė-muzikinė programa, skirta Simonui DaukantuiŠiais metais minimos istoriko, rašytojo Simono Daukanto 230-osias gimimo metinės. Gruodžio 19 d. 17.30 val. kviečiame į šiai progai skirtą literatūrinę-muzikinę programą „Simonas Daukantas. Aš dėl lietuvystės pamatus dedu“.
Programoje skamba S. Daukanto kūrinių ištraukos, rašytojo mintys apie lietuvių kalbą, lietuvybės išsaugojimo svarbą, lietuvių kompozitorių kūriniai.
Savo, kaip istoriko, darbą S. Daukantas suvokė kaip ateities visuomenės kūrimą. Tikėjo, kad būsimam savarankiškam gyvenimui atramas lietuvių visuomenė galinti atrasti tik atidžiai žvelgdama pati į save, į savo nugyventus amžius. Jis taip giliai pažvelgia į tautos praeitį, kad joje pamato ir kitiems parodo tautos ateitį.
Svarbiausiu savo uždaviniu rašytojas laikė ieškoti lietuvių tautos istorijos šaltinių, juos tyrinėti ir rašyti knygas savo tautai, ją šviesti ir kelti jos savigarbą, savo vertės suvokimą.
Atlikėjai – Vytautas Rašimas (aktorius), Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas).
Renginys vyks Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje, Kino salėje, adresu Didžiosios Rinkos a. 4.
Renginio metu bus fotografuojama viešinimo tikslu.

0001_12_19_daukantas_a4_1701761341.jpg