Naujienos

Parodos „Tarp pavasarinių žiedų“ pristatymasParodos „Tarp pavasarinių žiedų“ užuomazgos - Linos Plioplytės filmas „Amžinai stilingos“ apie nepaprastai stilingas Niujorko senjores. Po peržiūros Kauno TAU dizaino fakulteto dekanė Jolanta Velykienė kartu su klausytojomis nusprendė, jog Lietuvos moterys ne ką prastesnės už amerikietes. Mokslo metų užduotis buvo skrybėlaičių puošyba. Padedamos lektorių ir dėstytojų, dizaino fakulteto klausytojos visus metus siuvo, vėlė, mezgė, gamino ir puošė skrybėlaites gėlėmis, kaspinais, juostelėmis iš tekstilės.

Metų pabaigoje pamačius, kas buvo sukurta, gimė idėja surengti fotosesiją Kauno Botanikos sode. Tai buvo nepaprastai nuotaikinga šventė šiltą gegužės dieną. Pamatę praeiviai sustodavo ir prašydavo paskolinti skrybėlaičių, kad patys galėtų nusifotografuoti. Todėl ši paroda ir pavadinta “Tarp pavasarinių žiedų”. Visa tai buvo padaryta savanorystės principu.

Kauno TAU dizaino fakulteto dekanei J. Velykienei norėjosi, kad tokiomis gražiomis nuotraukomis grožėtųsi daugybė žmonių. Lietuvoje jau veikia 49 Trečiojo amžiaus universitetai (visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose), todėl nutarta, jog ši paroda galėtų būtų keliaujanti.

Pirmoji paroda įvyko Kaune prieš pat paskelbiant karantiną. Netrukus parodų erdvės užsidarė, ir parodos kelionės sustojo... Tikėtasi parodyti ją nuvykus su Erasmus+ projektu į Tenerifę, tačiau parodų salės ir ten buvo uždarytos. Atkaklios moterys nepasidavė ir surengė 3 “Flashmobo” parodas skirtingose miestuose Tenerifėje.

Dabar paroda vėl leidosi į kelionę po Lietuvą. Kviečiame į fotografijų parodos „Tarp pavasarinių žiedų“ pristatymą Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos II aukšto parodų erdvę balandžio 7 d. 17 val.

0001_kvietimas-kedainiai_1648058234.jpg